VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Mart 2020 11:23:12

0 Yorum

“1 metre mesafe”

Edirne’de operatör mağazası müşterileri ve çalışanları için şerit çekerek 1 metre mesafe uyarısını uygulamaya başlandı. Çalışanların çalışma saatleri 12.00-18.00 arası olarak belirlendi.

Yeni nesil koronavirüs (kovid-19) salgınının yayılması ve Sağlık Bakanlığı’nın “Evde Kal”, “1 Metre mesafesini koru” gibi uyarılara, Vodafone Edirne Kutlu Mağazası’nın sahibi Hasan Kutlu’da Edirne’de ki 2 mağazasına 1 metre mesafeli şerit çekerek, uyarı yazısıyla müşterilerini ve çalışanlarını korumak adına önlemler aldı. Vodafone Operatör Şirketi’nin cep telefonlarında operatör ismi yerine #EvdeKal yazısının ise Bilişim Teknolojileri İletişim Kurumu tarafından vatandaşların uyması için istendiğini ve bu konuyla alakalı özel bir toplantı gerçekleştiğini de söyledi. Operatör şirketleri ve BTK arasında ise şu süreçte koronavirüsü sebebiyle operatör çalışanlarının çalışma saatleri ise 12.00-18.00 arası olarak uygulanacağı belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nın ‘1 metre mesafeni koru’ uyarılarına  uyduklarını söyleyen Edirne Vodafone Operatör Mağazası İşletmecisi Hasan Kutlu, “Bizde salgına karşı önlem almak açısından bu şekilde tedbirlerde bulunuyoruz” şeklinde konuştu. Kutlu; “ 1 hafta öncesinde Operatör Firmamızın merkezinden bu önlem almamız tavsiye edildi. Banko ile fatura tahsilatı yapmaya gelen müşteriler arasında sosyal mesafe. Denen 1 metrelik alanı yaratmaya çalışıyoruz. Çünkü hem bizim sağlığımız hem gelen müşterilerin sağlığı için bunu uygulamak zorundayız. Çilingirler Caddesi’nde ki mağazamızda da bir şerit uygulaması yaptık. Müşterilerle cep telefonları arasında ki teması mümkün mertebe kesmeye çalışıyoruz. Çünkü temastan sonra farklı bir müşteri gelip yine aynı stantta ki cihazlara temasta bulunuyor. Bizde salgına karşı önlem almak açısından bu şekilde tedbirlerde bulunuyoruz. Bu şekilde gidecek öyle duruyor” dedi.

“EVLERİNE KADAR GETİRECEĞİZ”

Evlerinde olan vatandaşların İnstagram üzerinden Vodafone Kutlu İletişim sayfasından mesaj atmaları ile istedikleri ürünü evlerine kadar getireceklerini söyleyen Kutlu “Genel müdürlük bu şekilde bir sosyal mesaj yayınlama gereği hissetti. Bence de uygun bir mesaj. Fakat Sosyal medyada bir tepki oluştu. Müşterinize bu şekilde sosyal mesaj veriyorsunuz fakat çalışanlarınızın hayatı da söz konusu. Mağazalarınız açık onları düşünmüyor musunuz gibisinden tepki oluştu. Operatörler bu çalışma saatlerini kendi kafalarına göre alamıyorlar. Sonuçta Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’nun kararlarına uymak zorundalar. CEO’lar BTK ile toplantı halindelerdi. Çıkan kararla beraber koronavirüs tedbirleri kapsamında artık çalışanlarımız 12.00-18.00 arası çalışacak. Evlerinde olan vatandaşlarımız İnstagram üzerinden Vodafone Kutlu İletişim sayfasından bize mesaj atmaları ile de istedikleri ürünü evlerine kadar getireceğiz” açıklamasında bulundu.    Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER