VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Şubat 2020 09:47:42

0 Yorum

14 Şubat’a özel konser

Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu sanatçıları, "Müze Konserleri" kapsamında 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel şarkılar seslendirdi.

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'nin "Türk Hamamı" bölümündeki konserde Funda Akdağ Türk Sanat Müziği eserleri seslendirdi.

Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Murat Bağdatlı yaptığı açıklamada: “Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Edirne Devlet Türk Müzik Topluluğu ve Müzeler Genel Müdürlüğünce ortak protokoller çerçevesinde düzenlenen müze konserlerini 2019-2020 sanat sezonu ile müze konserleri bu gün 6ıncısını bu gün gerçekleştiriyoruz. Amacımız Türk müziğini, hem kültürümüzü ve tarihimizi bu güzel mekân da buluştuğu müzemizde, müziğimiz ile görsel sanatlarımızı bir araya getirebilmek. Bize gelen ziyaretçilerimize de bu müziği hem tanıtmak hem de keyifli dakikalar yaşatmak. Bu sohbetin ardından Devlet Türk Müzik Topluluğu ses sanatçımız Funda Akdağnın da söyleyecekleri vardır” şeklinde konuştu.

Funda Akdağ  yaptığı açıklamada: “sayın şefimize teşekkür ediyorum. Bu gün özellikle 14 Şubat olması itibari ile şetçiğimiz repertuarlarda da sevgililere hep armağan ettiğimiz eserimiz olduğu için çok mutluyuz. Özellikle herkesin sevgililer gününü kutluyorum ve her zaman böyle güzel geçmesini diliyorum. Çok memnunum burada birlikte olmaktan dolayı. Her zaman bekliyoruz, bu programlarımıza” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER