VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Kasım 2019 09:35:30

0 Yorum

15 gün sonra karar günü…

            Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve eski öğretim görevlisi Derya Kuloğlu arasındaki dava, Edirne Bölge İdari Mahkemesinde görüşüldü. Duruşma sonrasında karar mercii, tarafların birbirilerine yönelik iddiaları ve belgelerini tamamlamak için 1 hafta süre vererek, 15 gün içerisinde karar verileceğini belirtti.

         Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve yönetimi hakkındaki iddialarla Edirne’nin kamuoyunda büyük yankı uyandıran T.Ü. eski öğretim üyesi Derya Kuloğlu, dün Edirne Bölge İdari Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı. T.Ü. adına Av. Olcay Özgiray Atasoy duruşmaya katıldı. Edirne Bölge İdari Mahkemesi hâkimleri duruşmada ilk olarak Kuloğlu’nun iddialarını dinledi. 90 dakikaya yakın süren duruşmayı çok sayıda basın mensubu takip etti.

KULOĞLU: “SAHTE EVRAKLARI YETKİLİ MERCİLERE İLETTİM”

         Kuloğlu mesleğini, Rektör Tabakoğlu ve bazı öğretim görevlileri tarafından gerçekleştirilemediğini belirterek, süreç hakkında detayları aktardı. Kuloğlu, baskı altında olduğunu, mesleğini icra etmek istediğini ve pek çok konuda yaşadıkları anlattı. Kuloğlu duruşmada; “Ben mesleğimi yapmak ve haklarıma ulaşmak istiyorum. Tabakoğlu, göreve geldiği günden beri bana mesleğimi yaptırmamak için sahte evrak bile sundular. Hakkımda asılsız iddialarda bulundular. Bana baskı yaptılar. Son 12 ayda inanılmaz bir baskı altındayım. 3 yıldan bu yana bana görevimi yaptırmadılar. Benim hakkımda cinsel taciz, sahte evrak düzenleme, iş arkadaşlarını tehdit, not vermede hatalı davranma, sınav kâğıtlarını 24 saatte teslim etmeme gibi konularda hakkımda işlem yapıldı ama hepsi palavra. Benim hakkımda sahte evrak düzenlendi. Bazı belgeler mahkemelerden saklandı. Dosyaların suçluları belgelere ulaşılacağı anladıklarında gıyabında hakkımda mahkeme kurup, devreye 20 avukat soktular. Mahkemeden de haberim yoktu. Mahkemeye benim adına, derslerime giren Avukat İ.E.’yi soktular. Beni Bakırköy Akıl Hastanesine yatırmaya dahi çalıştılar. Davayı usulsüz yargılama olduğu kararıyla Aydın Barosu kaldırdı. Sahte evrakları yetkili mercilere ilettim. Süreç daha devam ediyor. Bugün de bölge idare mahkemesinde belgeleri sundum. 15 gün içerisinde dava hakkında karar verilecek” dedi.

15 GÜN SONRA KARAR AÇIKLANACAK

         T.Ü. Avukatı Olcay Özgiray Atasoy, duruşmada Kuloğlu’nun 3 yıllık görevinde gerekli olan çalışmaların değer puanının yeterli olmadığını belirtti. Av. Atasoy, Kuloğlu’nun geçmişte 2 farklı üniversitede görev aldığını 2 kez uyarı cezası aldığını ve 1 kez de kademe ilerleme cezası alarak kısa sürede görev yerinin değiştirildiğini belirtti. Av. Atasoy, 21 Şubat 2016 tarihinde Kuloğlu’nun görev süresinin başladığını 25 Şubat 2019 yılında görev süresinin dolduğunu belirtti. Av. Atasoy, Kuloğlu’nun görevine devamı için 13 Mart 2019 tarihinde tekrar bir başvuru yaptığını ancak kabul tarihinin 12 Mart 2019 tarihinde sona erdiğini vurguladı. Edirne Bölge İdari Mahkemesi, Kuloğlu’nun iddialarına yönelik belgelerin 1 hafta içerisinde adli makamlara sunulmasını talep ederek, 15 gün içerisinde dava konusu hakkında kararın açıklanacağını belirtti. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER