VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Temmuz 2020 14:30:05

0 Yorum

“15 Temmuz zaferimiz büyük bir fedakârlığın eseridir”

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, yaptığı açıklamada, Türk milletinin 15 Temmuz 2016’da asil bir duruş sergileyerek, FETÖ’nün hain darbe girişimine fırsat vermediğini belirtti.

15 Temmuz’da derin bir kederi ve büyük bir gururu aynı anda hissettiklerini söyleyen Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner; “Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imzanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“15 TEMMUZ ZAFERİMİZ DE BÜYÜK BİR FEDAKÂRLIĞIN ESERİDİR”

Hiçbir zaferin altın tepside sunulmadığını, tarih boyunca kazanılan her zaferin gerisinde fedakarlık azim ve cesaret olduğunu söyleyen GÜNER, “Buna özellikle Çanakkale harbimizle çok yakından şahit oluyoruz. 15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakârlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Tüm milletin cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir. FETÖ’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ama vatanına namahrem eli değmesine izin vermemiştir. Tanka, tüfeğe, bombaya kısacası vatanını ve bayrağı için tarihi boyunca şahadete koşmaktan bir an olsun tereddüt etmeyen bu milletin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. 15 Temmuz Gecesi kalpleri bayrak ve vatan aşkıyla yanıp tutuşan bu aziz millet, bölünmeyeceğimizi yıkılmayacağımızı, Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olacağını içerideki ve dışarıdaki tüm düşmanlara en sert bir şekilde bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Milli şuur ayakta değilse, millet ölüm yatağındadır diyen Güner; “Bizi geleceğe taşıyacak olan bu şuur, kardeşlik hukuku, iç barış ve huzur ortamıdır. Milli ruh; bezginlik, baygınlık, durgunluk, teslimiyet ve mağlubiyet tanımaz, kabul etmez. Dayanışma ve kucaklaşmayla her zorluk aşılacak Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 15 Temmuz Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuzu unutmadık, unutturmayacağız” dedi.  Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER