VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Temmuz 2019 10:08:27

0 Yorum

308 projenin 83 tanesi bitirildi

Edirne İl Koordinasyon toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda 2019 yılı yatırım programları ele alındı. Edirne’de yapılması planlanan 308 projeden 83 tanesinin bitirildiği aktarıldı. Edirne Valisi Ekrem Canalp; 2019 yılı ikinci döneminde, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 308 projenin 83 tanesi bitirilmiş, 4'ü iptal edilmiş, 169'u devam etmekte olup 52'sine ise henüz başlanamamıştır” ifadelerini kullanıldı.

Edirne İl Koordinasyon toplantısı, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in başkanlığında, dün Devecihan Kültür Merkezi gerçekleştirildi. Edirne’de görev alan kamu kurum ve kuruluşların sorumlu amir ve temsilcileri toplantıya katıldı. Edirne Valiliğinden yapılan genel değerlendirme metnindeyse konu detayları aktarıldı. Değerlendirme metninde yer alan ifadelerde; “Kuruluşlarımızca Valiliğimize gönderilen raporlara göre, İlimizde kamu kuruluşlarımızın 2019 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 308 proje yer almaktadır. Bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 4,8 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu projeler için bir önceki yılda 569 milyon TL harcanmış, 2019 yılında da 441 milyon TL ödenek kullandırılması öngörülmüştür. İkinci yatırım dönemi sonuna kadar yapılan çalışmalar dâhilinde 156 milyon TL harcama yapılarak yüzde 35 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde, 2019 yılının ikinci döneminde yapılan yatırım harcamalarının 137 milyon TL'sini merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir” ifadeleri yer aldı.

83 PROJE TAMAMLANDI

Vali Canalp, Edirne’de küçük, orta ve büyük ölçekli toplam 308 projenin 83’ünün gerçekleştirildiğini belirtti. Vali Canalp; “Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi yüzde 35'tir. Yerel yönetim kuruluşlarımız ise 19 milyon TL tutarında yatırım harcaması yaparak, yüzde 39'Iuk bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır. Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu yatırım harcamaları sonucu, 2019 yılı ikinci döneminde, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 308 projenin 83 tanesi bitirilmiş, 4'ü iptal edilmiş, 169'u devam etmekte olup 52'sine ise henüz başlanamamıştır” ifadelerini kullandı. Vali Canalp açıklamalarının ardından toplantının devamı basına kapalı bir şekilde devam edildi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER