VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Haziran 2020 00:04:22

0 Yorum

6 bin esnaf kepenk açtı

1 Haziran itibariyle olağan yaşama geçiş sürecinde; Edirne Merkez ilçede bin 487 esnaf, il genelindeyse 6 binin üzerinde esnaf ticari faaliyetlerine başladı.

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) salgını nedeniyle ülkemizde rastlana vakalar ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayılarında azalış göstermesiyle, olağan yaşama geçiş süreci başlamıştı. İlgili kararın ardından Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıkları işletmeler, kurumlar, kuruluşlar ve vatandaşların olağan yaşama geçiş sürecinde nelere dikkat etmesi, uygulanması gereken kurallar, çalışma şartları vs. gibi pek çok yeni tedbirler hakkında genelgelerini 81 il valiliğine iletmişti. Mayıs ayı içerisinde 1 Haziran itibariyle ülke genelinde olağan yaşama geçiş süreci öncesi hazırlıklar yapılmıştı. Dün kepenklerini açan esnaflar, yeni kurallar ve önlemlerle ticari hayatına başladı. Edirne Merkez ilçede bin 487, il genelinde 6 binin üzerinde esnaf, olağan yaşama geçiş sürecinde kapılarını müşterilerine açtı.

TAVA CİĞER HASRETİ

Olağan yaşama geçiş sürecinde vatandaşlar, Edirne’de en çok ilgiyi yemek sektörüne gösterdi. Edirne denilince akla ilk gelen olgulardan, vazgeçilmez lezzet tava ciğeri yemek isteyen vatandaşlar işletmelerde sıra bekledi. Tava ciğer lezzetini özlediklerini belirten vatandaşlardan Rami Özgüven (49); “salgın nedeniyle pek çok vatandaş gibi evlerimizde kaldık. Evlerimizde kaldığımız süre içerisinde pek çok şeyin yokluğunu da anladık. Bizde eşimle birlikte Edirne’de fatura işlerini hallettikten sonra bir tava ciğer yiyelim dedik” ifadelerini kullandı.

ALIŞVERİŞ MAĞAZALARINI TERCİH ETTİLER

Olağan yaşama geçiş sürecinde vatandaşlar daha çok ünlü giyim mağazaları, alışveriş merkezleri ve telekomünikasyon şubelerini tercih etti. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER