VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Haziran 2020 23:41:52

0 Yorum

“80 gündür ciğeri özlemiştik”

Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaklaşık 80 gün aradan sonra normalleşme takvimi kapsamında tekrar açılan esnaflara ziyarette bulunarak hayırlı işler diledi. Ziyaret sırasında Edirne’nin yöresel lezzeti olan tava ciğerini yemeyi de unutmayan Gürkan, “80 gündür ciğeri özlemiştik. Edirneliler ciğer yemeden çok duramaz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Edirne İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında yaklaşık 80 gündür kapalı olup, normalleşme takvimi kapsamında dün açılan esnafları ziyarette bulundular. Başkan Gürkan, esnafları ziyarette bulunarak hayırlı işler diledi. Başkan Gürkan, ziyaretler sırasında Edirne’nin yöresel lezzeti Edirne Tava Ciğerini de yemeyi unutmadı. Başkan Gürkan, İşletme sahiplerinin hijyen kurallarına uyduklarını söyledi.

Gürkan, 80 gündür tava ciğerini özlediklerini belirterek yaptığı açıklama; “80 günlük bir aradan sonra Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’mizde de lokantalar, kafeler, kahvehaneler tekrar faaliyetlerine başladı. Bu başlangıç sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyarak devam edecek. Bu işletmede de olduğu gibi el dezenfektanları, kolonyalar, maskeler var.  İşletme sahiplerimizde hijyen kurallarına uyuyorlar. Biz de İl Başkanım ve İlçe Başkanımla birlikte esnafımıza bu çok zorlukla geçirdiği 80 günden sonra hayırlı işler dileyelim dedik. İşin doğrusu 80 gündür ciğeri özlemiştik. Edirneliler ciğer yemeden çok duramaz. Geldik Kemal Usta’da hem birer tava ciğer yemek hem de hayırlı işler dilemek istedik” dedi.  Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER