VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 16 Ekim 2018 10:11:27

0 Yorum

Akmeşe samimi konuştu sert eleştirdi

 

“Edirne Belediyesi yanlış yönetiliyor”

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe  Kadın Kolları Başkanlığına atanan Nergiz İnce ve Gençlik Kolları Başkanlığına ataması gerçekleşen  genç hukukçu Bayram BerkcanMalgaz’ı basına tanıttı. Ak Parti il binasında yapılan basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akmeşe 31 Mart seçimleri için iddialı konuşurken  belediye başkanlığı için  aday olmadığını ama görev verirlerse en iyi şekilde yapmaya çalışacağını söyledi. Edirne Belediyesi’nin çalışmalarını da sert bir dilde eleştiren Akmeşe “Edirne’nin en büyük sorunu alt yapı  dururken hayvanat bahçesine ihtiyacı yoktu. Edirne Belediyesi yanlış yönetiliyor. Yanlış kararlar alıyor” dedi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe  il teşkilat başkanlarını tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının açılış konuymasını yapan Akmeşe’nin ardından söz alan Ak Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce “Edirne Teşkilatımız olarak eksiksiz karşınızdayız. Edirne Kadın Kolları Başkanlığı için atamam gerçekleştirildil.1984 Uzunköprü doğumluyum bir erkek annesiyim.13 yıldır ticaret yapıyorum. Ak Kadınlar olarak  partimizin tüzüğü boyunca siyaset yapan kadınlarız.Edirne Milletvekili MYK üyesi Fatma Aksal’dan devir aldım.24 Haziranda teşkilat olarak bir ivme kazandık ve şimdi bu yerel seçimlerde de biz kadınların azmini göreceksiniz. Ak Parti için vargücümüzle çalışmaya hazırız. Edirne’yi Ak Belediyecilik ile tanıştırmak için çalışacağız.”dedi.

Gençlik Kolları Başkanlığına ataması gerçekleşen  genç hukukçu Bayram BerkcanMalgaz ise kendini tanıtarak “Edirne doğumluyum gençbir hukukçuyum İstanbul Üniversitesinden yeni mezun oldum. Mezun olduktan sonra doğduğum topraklara geri döndüm.Gençler olarak en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu şevki ve azmimi Edirne’ye ve görevime de yansıtmış olacağım. Şimdiden tanışmış olduk ileride yaptığımız ve yapacağımız görevlerle daha iyi olacağız” şeklinde konuştu.

 Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe samimi söylemlerini zaman zaman sert eleştirilere bıraktı.

Belediye Başkanlığına Aday Değilim

Akmeşe “Yerel seçilmelere az bir zaman kaldı.Bizlerde Edirne ve ilçelerinde bu işi yapabilecek ve partisine güç katacak arkadaşları seçmek istiyoruz. İl başkanları toplantısındanyeni  döndüm. Şuan saha çalışmaları devam ediyor. Anket yaptırıp vatandaşlarımızı ayrı ayrıdinliyoruz. Göreve geldiğimden beri dileğim belediye başkanlığını almaktı.Adayı hemşerilerimiz belirleyecek. Edirneliler kimi iterse Ak Parti’nin belediye başkan adayı o alacak. Liyakat ve ehliyetsahibi olacak,kibirli olmayacak ve toplumun içinde yer alacak. Tabi ki partide emeği olacak”dedi.

Akmeşeayrıca  resmi olarak aday adaylığı başvurularının olmadığını çünkü  resmi sürecin henüz başlamadığını ifade etti.

Hamdi Sedefçi’nin Ak Parti Belediye Başkan adaylığının gündemde olması sorununun sorulması üzerine Hamdi Sedefçi ile bir istişaremiz olmadı yanıtı veren Akmeşe sözlerini şöyle sürdürdü “Herkes aday adayı olabilir.Bütün arkadaşlarımıza kapımız açık. İktidarın belediye başkanı olmazsa Edirne iktidarın ve Ankara’nın nimetlerinden faydalanamaz.Yerel yönetimlerde iktidarı seçersek iyi olur diyor Hamdi Bey’in görüşleri önemledir. Edirne’nin durumu ortada herkes şikâyetçi.

Üç beş tane park yaparak göz boyayamazlar.Edirne’nin yıllarca kangren olmuş bir alt yapısı var bunları düzeltmezlerse bu iş olmaz.Hayvanat bahçesi yaparak bu iş olmaz. 30 senedir bu işi çözemediler, çözemeyeceklerdeçünkü  bu işi yapmaya niyetleri yok.

Merkez Belediyeyi Kazanmamız Lazım

Parkları da yapsınlar ama Edirne’nin önceliği bu değil. Selimiye Meydanı daha duruyor. Arkadaşlar ben kişilerden bahsetmiyorum.Ben zihniyetten bahsediyorum.30 yıldır Edirne’nin yönetildiği zihniyetten. Benim şahıslarla işim olmaz. Ben il başkanıyım şuan da bir çok insanın isteyip gelemediği yerdeyim. Ben aday değilim. Ama genel merkez bu yönde bir tasarrufta bulunursa onda hayır diyemeyiz. Bizim merkez belediyeyi kazanmamız lazım. Merkez belediyeyi kazanmazsak haritada renkler değişmiyor. Ben görevimden memnunum görevimi isteyerek severek sürdürüyorum.

Yolu Suyu Olmayan Bir İl İstemiyoruz

Edirne’nin alt yapısı acil çözülmesi gereken alt yapısıdır. Park bahçelere de 12 milyon aktardılar. Biz Edirne belediyesinin iyi yönetilmediğinin söylüyoruz. Yanlış kararlar verdiklerini söylüyoruz ve yanlış yaptıklarını biliyoruz. Karaağaç’ta dört gündür sular akmıyor. Bineverlerde arabanıza bindiğinizde su patlaklarını görüyoruz. Yolu suyu olmayan bir il istemiyoruz. Recep Başkan alt yapı sorunlarını 4,5 yıldır çözemedi. 31 Mart günü Ak Partiyi tercih etsinler vatandaşlarımız bile tahmin edemediği bir hizmetle karşılaşacaktır. Parke taşı olmayan köy kalmadı, asfalt olmayan köyümüz kalmadı. Biz Edirne merkezde bunu beceremedik.Edirneliler bize güvensin.Biz bu koltuklara da yapışmayız. Başarısız olursak zaten bu koltuklarıbırakırız.

ETUS’ta İyi Yönetilmiyor

Ulaşım hizmetlerini de düşüreceğiz. ETUS’ta iyi yönetilmiyor. Ortaklara gidin sorun hangisi memnun. Hangisi para kazanıyor. Vatandaş ulaşımdan çok şikayetçi. Edirne Ak Belediyecilikle tanışınca hepsi düzelecek.Nevser ERASLAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER