VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Ekim 2020 17:27:15

0 Yorum

Aksal’dan altyapı eleştirisi

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, altyapı projesine büyük destekler verdiğini ama projenin layıkıyla yapılmadığını ifade etti. Aksal;” Kıymetli hemşerilerim yapılan işten siz memnun musunuz? Yapılan hizmetten siz memnun musunuz? Maalesef ben gezdiğimizde bizim destek olduğumuz o projeyi bile layıkıyla yapamadıklarını görüyorum” dedi.

AK Parti Edirne Merkez İlçe 7’nci olağan kongresinde açıklamalarda bulunan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, altyapı projesine büyük destekler verdiğini ama Edirne Belediyesi’nin altyapı projesinde başarısız olduğunu ifade etti. KEFEK Başkanı Aksal;” Eğer 2004 yılında 550 oy ile kaybettiğimiz Edirne Belediyesini almış olsaydık bugün hepimiz çok farklı bir Edirne’de yaşıyor olurduk. Maalesef Edirne belediyecilik anlamında hak ettiği hizmeti hiçbir şekilde almadı. Hizmet derdi yok. Milletvekili olduğumda dedim ki Edirne’ye hizmet edecek her projeye destek vereceğim. Bunun içinde çok ciddi bir altyapı projesi vardı. Kredi almaları konusunda elimden gelen her desteği verdim. AK Partili belediyelere verdiğimiz destekten daha fazla destek verdik. O gün dedik ki desteği vereceğiz ama takipçisi olacağız. Kıymetli hemşerilerim yapılan işten siz memnun musunuz? Yapılan hizmetten siz memnun musunuz? Maalesef ben gezdiğimizde bizim destek olduğumuz o projeyi bile layıkıyla yapamadıklarını görüyorum” ifadelerini kullandı.  

“Vakıfların yapmasına izin vermediği Selimiye’nin önünü yapsın”

KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Selimiye meydanının önünün 4 yıldır harabe bir şekilde olduğunu ifade ederek, Edirne belediye başkanı Recep Gürkan’a çağrıda bulundu. Aksal; “Selimiye meydanının önü buradaki esnaflarımız hatırlar, tam yerel seçimler öncesi Arasta çarşısında belediye başkanımıza telefon ettik. Selimiye’nin önü 4 yıla aşkın bir süredir harabe bir şekilde duruyor. Dedik ki başkanım ya yapın ya da verin vakıflar yapsın. Orada ki esnafımızın huzurun da yetkiyi devredeceğine söz verdi. Yetkiyi devretmesi için 3 ay ısrar ettik. Yetkiyi devretti ama mahkeme süreci vardı davayı da çekmesi gerekiyordu, davayı çekmedi. Belediye yemiş kapanı adıyla ilgili davaydı ve kazandı. Davayı kazanalı en az 5 ay oldu. Recep Bey’in elini tutan hiç kimse yok. Buyursun Vakıfların yapmasına izin vermediği Selimiye’nin önünü yapsın. Sadece Edirne’ye değil dünyaya miras olmuş Selimiye’nin önünün bugün bu halde olması bir utanç kaynağıdır” diye konuştu.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER