VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 11 Temmuz 2020 16:40:35

0 Yorum

‘Ala Dondurma’ ikinci şubesini açtı

Boyasız, gerçek meyveler ile dondurma üreten ‘Ala Dondurma’  firması 2. şubesini Abdi İpekçi Caddesi’nde açtı. Yüzde 100 gerçek meyvelerden dondurma ürettiklerini belirten işletme sahibi Erdem İrsel, “Şuanda yüzde 100 gerçek meyve ile dondurma yapıyoruz. Ben çocuklarıma yedirmediğim hiçbir ürünü başkalarına da yedirmeyeceğim bu prensip ile yola çıktım” şeklinde konuştu.

Edirne doğumlu 38 yaşındaki girişimci Erdem İrsel, boya içermeyen,  gerçek meyveler ile yaptığı dondurmalar ile müşterilerinden takdir topluyor. İrsel, Saraçlar Caddesi’nde bulunan ‘Ala Dondurma’ isimli şubesinden sonra ikinci şubesi Abdi İpekçi Caddesi’nde açtı. İrsel,13 yıl yöneticilik yaptığını, işinden istifa ederek 2018 yılında dondurma sektörüne girdiğini söyledi. Bir B planı olmadan istifa ettiğini ifade eden İrsel, dondurma yapma fikrini çocuklarının verdiğini belirtti. ARGE çalışmalarının yaklaşık 6 ay kadar sürdüğünü söyleyen İrsel, bu süreçte yaklaşık 500-600 kiloluk dondurma yaptığını ve kıvamını tutturamadığında dolayı attığını söyledi. Prensibinin kendi çocuklarına yedirmeyeceği bir ürünü başlarına da yedirmeyeceğinin altını çizen İrsel, “Dondurma yapmayı kendim öğrendim kimseden hiçbir el almadım ve formüller bana ait. Şuanda yüzde 100 gerçek meyve ile dondurma yapıyoruz. Ben çocuklarıma yedirmediğim hiçbir ürünü başkalarına da yedirmeyeceğim bu prensip ile yola çıktım” dedi.

“DONDURMA FİKRİNİ ÇOCUKLARIM VERDİ”

Dondurma sektörüne girme fikrini çocuklarından aldığını belirten İrsel, “Aslen iktisatçıyım, dondurmacı değilim. Yaklaşık 13 sene yöneticilik yaptım. 2018 Mayıs ayı’nda istifa ettim. 2018 Haziran’ın başında memleketime döndüm. Dondurma sektörüne girişim tamamen girişimcilik b planım olmadan istifa ettim. İstemeden de olsa dondurma fikrini çocuklarım verdi. Çocuklarıma sağlıklı, boyasız, mavi olamayan, yeşil olmayan, gerçek meyveler ile yapılmış dondurma bulamadığım için çocuklarımda dondurmayı çok seviyorlardı bana bu bir iş fikri oldu” dedi.

“GERÇEK MEYVELERLE YAPIYORUZ”

Ürettikleri dondurmaların gerçek meyve ile yapıldığı ifade eden İrsel, “ İşi bilmeden işe girdim. Önce imalathanemi kurdum daha sonra makinelerimi sipariş ettim. 5-6 ay kadar ARGE çalışmaları sürdü oradan ikinci el bir dondurma kitabı buldum. Dondurma kitabı bulmakta Türkiye’de çok mümkün değil. Kitap %80 kimya anlatıyordu ama oradan bir şeyler yaptım. Dondurma yaptım olmadı attım. ARGE çalışmaları 5-6 ay kadar sürdü yaklaşık 500-600 kilo dondurma yapıp attım. Dondurma yapmayı kendim öğrendim kimseden hiçbir el almadım ve formüller bana ait. Şuanda yüzde 100 gerçek meyve ile dondurma yapıyoruz. Ben çocuklarıma yedirmediğim hiçbir ürünü başkalarına da yedirmeyeceğim bu prensip ile yola çıktım” açıklamasında bulundu.      Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER