VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Mart 2020 10:32:34

0 Yorum

“Algı limonda kalmış”

Saraçlar Caddesinde parfümeri dükkanı sahibi Devral Keser, son bir hafta’da parfümden daha çok kolonyanın satıldığını belirtirken en çok satılan kolonyanın limon kolonyası olduğunu söyledi.

Parfüm satışı yapan dükkânlarda koronavirüs (kovid-19) nedeniyle son zamanlarda parfümden çok kolonya satışı yapılıyor. Saraçlar Caddesinde parfümeri dükkanı işleten Devral Keser, vatandaşların daha çok limon kolonyası tercih ettiğini söyledi. Keser, algının limon kolonyasında kaldığını, limon kolonyası yoksa kolonya almayan çok insan olduğunu vurguladı.

         Devral Keser, vatandaşların algıdan dolayı önceliğinin limon kolonyası olduğunu belirterek yaptığı açıklamada: “Son bir haftadır kolonya soranlar oluyor. Fiyatlar yüksek geliyor. Bunun sebebi de marketlerde litrelik kolonyaları daha çok tercih ediyorlar. Bunlardan olmadığı için bu sefer seçenek düşünüyor bize geliyorlar ya da başka parfümcülere gidiyorlar. Son iki haftadır 100 kişi sorduysa 20 tanesi kolonya aldı. Soran ama fiyatını çok yüksek bulanda oluyor. Bizde fiyat arttırma yok, standart fiyatlar. Onlar daha uygun fiyatlı kolonya arayışındalar anlaşılan. Parfümde alan var onda da bir değişiklik yok. Öncelere göre daha çok kolonya alan var. Müşteriler gelmeye devam ediyor çıkabilenler onlarda, benim devamlı gelen müşterilerimden hiç biri yok şu anda gelenlerde burada ki esnaf kardeşlerimiz muhtemelen. Kolonya da eskiye göre satışlar aynı gidiyor sadece son 1 haftada daha fazla satıldı. Satış oranına göre kolonya normale yakın gidiyor. Bizde her çeşit kolonya var şu anda limon kolonyamız bitti. Limon kolonyası ile ilgili sosyal medyada çok video dönüyor, en son İstanbul’da metro’da yayın yapan sağlıkçı bir kadın tavsiye etti özellikle limon dedi. Tahminen fresh kokulu ve C vitamini olduğu için demiş olabilir. C vitamini olan diğer kolonyalarda desteklenebilir onlarda da C vitamini yok mu? onlarda da var. Mesela portakal, mandalina bunlarda C vitamini var. Asıl alkol dezenfektanı olarak kullanılmakta. Limon kolonyasından sonra en çok mandalinayı tavsiye ediyoruz. Az sattılar ama mandalina, portakal tavsiye ediyoruz. Bergamotta var oda zaten limon familyasındandır onunda vitamin değeri oldukça yüksektir. Limon kolonyası yoksa almayım diyen çok insan oluyor. Algı limonda kalmış.” dedi. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER