VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 26 Mart 2020 10:51:05

0 Yorum

Alipaşa Çarşısı oybirliği ile kapandı

Tarihi Bedesten ve Arasta Çarşılarından  sonra Alipaşa Çarşısı’da  koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında oy birliği ile 30 Mart 2020 tarihine kadar kapandı.

          Yeni nesil koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında Tarihi Çarşılar Bedesten ve Selimiye Arasta Çarşısı 30 Mart 2020 tarihine kadar kapılarını kapatmıştı. Tarihi Bedesten ve Selimiye Arasta Çarşılarından sonra Tarihi Alipaşa çarşısıda esnafların oy birliğiyle koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında 30 Mart 2020 saat 11.00 tarihine kadar kapatıldı. Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, “Yapmış olduğumuz oylamada oy birliği ile çarşımızın 30 Mart Pazartesi günü saat 11:00’e kadar kapatılması kararı çıkmıştır” dedi. Sanış, Kapatma kararını oybirliği ile aldıklarını belirterek yaptığı açıklamada: “Tüm dünya ve Türkiye’yi etkileyen Korona virüs salgınıyla ilgili bugün Tarihi Edirne Alipaşa Çarşısında esnaflarında çarşının kapanmasını istediklerini bize denklere ettiler. Yapmış olduğumuz oylamada oy birliği ile çarşımızın 30 Mart Pazartesi günü saat 11:00’e kadar kapatılması kararı çıkmıştır. Tüm esnafımıza hayırlı olsun. İlk önce sağlık diyoruz. ekonomi, para kaybedilen bütün her şey geri kazanılır ama sağlık hiçbir zaman geri gelmez. Zaten bu uygulama İstanbul Kapalıçarşı, Bursa’da bizim Edirne’deki hem Arasta hem Bedesten çarşısında da başladı. İnsanlar kendi tedbirlerini olabildiğince almaya çalışıyorlar. Zaten tüm Türkiye’de evde kal çağrısı yapılıyor. Bizde bu çağrıya Pazartesi gününe kadar uyacağız. Herkes için tekrar hayırlısı olsun diyoruz” açıklamasında bulundu.

“OLUMLU YÖNDE İLERLEDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR”

Vakıf kiralarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, bu süreç bitene kadar kira alınmaması konusunun önümüzdeki günlerde açıklanacağını ifade etti. Sanış; “AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile görüştüğümüz konuşmada kira konusunda bir çalışma yapıldığını duyduk. Geçtiğimiz gün AK Parti Edirne İl Başkan Belgin İba’da yine konuyu il başkanları toplantısında gündeme getirdi. Bu konuda bir beklentimiz var. Olumlu yönde ilerlediğini söylüyorlar. Önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını belirttiler. O konuda da devletimize güveniyoruz. Bizi mağdur etmeyeceklerini biliyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus burada bölgenin alabileceği bir karar değil Vakıflar Genel Müdürlüğünün alacağı bir karar çünkü onlarda Ankara’da Kültür Bakanlığının beraber alınacak hükümet kararı ile olacak bir uygulamadır. Bir beklentimiz var.” İfadelerini kullandı. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER