VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Ocak 2019 10:55:13

0 Yorum

Anne adayları için boyadılar

Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Doğum Kliniğinde servis çalışanları tarafından duvar boyama etkinliği hayata geçirildi.

Doğum Kliniği Sorumlusu Ebe Ayşe Kaya, Gebe Okulu Sorumlusu Ebe Nur Uymur, Doğum Kliniği ebeleri Neşe Elibol ve Fatma Özdemir tarafından kliniğin duvarlarına anne adayları için hareket ve nefesin önemine vurgu yapan çizimler yapıldı.

Ebe Ayşe Kaya veNur Uymur;“yaşadığımız ortamın psikolojik durumumuzu etkilediği gerçeğinden yola çıkarak, Doğumkliniğindeki resim çalışmalarının anne adaylarımız için çok olumlu etkileri olacağını düşünüyoruz, hem kendilerini daha iyi hissediyorlar, hem de serviste daha iyi vakit geçiriyorlar. Gebe okulumuzda hareketin doğumda ki önemi, nefes, yoga gibi birçok eğitim alıyorlar.Doğumkliniğimizde de bunları görmeleri mantıklı ve pekiştirici. Koridorlara yaptığımız çizimlerle, hastanemizde doğum için yatan anne adaylarımıza farkındalık kazandırmak, morallerini arttırarak iyileşme süreçlerine katkıda bulunmak ve psiko-sosyal açıdan desteklemeyi hedefledik. Bizim amacımız; Gebelerimizin psikolojisi, hastaneye gelişi, gidişi, her şeyden önce burada kendilerini rahat ev ortamında hissederek keyifli bir doğum ve lohusalık süreci geçirmelerini sağlamak. Böyle bir projede seve seve yer aldık, Kliniğimize gelen ailelerinden de çok olumlu tepkiler alıyoruz bizim de çok hoşumuza gitti." diye konuştu.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa Talha Sütçü konu ile ilgili şunları kaydetti; “Moral ve psikolojik destek sağlamak amacıyla tıbbi tedavinin yanı sıra, sosyal faaliyetleri de hastanemizin her alanında uygulayabilmek için çaba gösteriyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı kaliteli sağlık hizmeti ile buluşturmak Şifa bazen yaşadığın andan mutluluk duymaktır. Doğumkliniğimizin ortamını değiştirmek, hem daha renkli, hem de çizgileri ile yaşayan, nefes alan, umut dolu anne ve bebek dostu mekanlar haline gelmesi için gönüllü olarak duvarlarımızı renklendiren, bu projede çalışan emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER