VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Şubat 2020 09:39:19

0 Yorum

Arslan’dan TOKİ ve doğalgaz müjdesi

Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, TOKİ konutlarının ihale sürecinde olduğunu ve Doğalgaz çalışmaları için girişimlerinde bulunduklarını belirterek; “60 adet 2+1 konut, 32 adet 3+1 konut olmak üzere 92 konut ihale aşamasında.

Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, TOKİ konutlarının ihale sürecinde olduğunu ve Doğalgaz çalışmaları için girişimlerinde bulunduklarını belirterek; “60 adet 2+1 konut, 32 adet 3+1 konut olmak üzere 92 konut ihale aşamasında. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın yoğun ilgisi var” dedi.

Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, 2020 yılı içerisinde yapacağı ve yapmayı planladıkları çalışmaları gazetemize açıkladı. Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Nevser Eraslan ve muhabirimiz Bekir Tüccar’ı makamında ağırlayan Arslan, TOKİ konutları ve doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

92 TOKİ KONUTU İHALE AŞAMASINDA

Arslan 92 TOKİ konutunun ihale aşamasında olduğunu belirterek; “60 adet 2+1 konut, 32 adet 3+1 konut olmak üzere 92 konut ihale aşamasında. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın yoğun ilgisi var. Ortalama 200 civarında başvuru var. Vatandaşlarımız internet üzerinden de başvurular yaptı. Lalapaşa ilçemizin Bin 650 kişilik bir nüfusu var. Biz nüfusumuzu 2 Bine ulaştırmayı çıkarmayı amaçlıyoruz. TOKİ konutlarıyla birlikte doğalgaz çalışmalarının başlanacak. Önümüzdeki dönemde sosyal tesisimizi de yenilemeye başlayacağız. Yaptığımız başvurularda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan 1 adet çöp kamyonu ve 40 adet çöp konteynırı hibe olarak aldık. Ayrıca belediyemizin kasasından para çıkmadan bir makam aracı ve bir adet traktör sahibi olduk. Eski camimizin restoresi başlıyor ve Yeni Sanayi Sitesine 2 Bin metrekare alana parke taşı döşeme işi tamamlandı” dedi.

“YÜKSEKOKUL İÇİN EN YAKIN ZAMANDA GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ”

Arslan, Lalapaşa ilçemizde Yüksekokul olmadığını ve konu hakkında girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Arslan; “Süper Amatör Lig’de takımımız var. Ancak sahamız olmadığı için maçlarımızı Saraçhane stadında yapıyoruz. Futbol sahası girişimde bulunduk. En kısa zamanda sentetik çim olmak üzere sahamıza kazandırmaya çalışıyoruz. Bunun yanında bir girişimci insanımız çıktı. 20 tane dükkân üzerine 1+1 inşaat ruhsatını verdik. Yapılacak olan çalışmalarla katma değer katacağını düşünüyorum. Ayrıca Yüksekokul için en yakın zamanda girişimlerde bulunacağız. İmara açık olan bir yerimiz var. O alanda 7 dönüm civarında bir okul yerimiz var. Gerekirse bunu Trakya Üniversitesine bedelsiz olarak vermeyi taahhüt ediyoruz. Örneğin bir Arıcılık Yüksekokulumuz da olabilir. Olmaması için her hangi bir sebep yok bizce. Bölgemiz arıcılık üzerinde yoğun faaliyet göstermekte. Ülkemizin çeşitli illerinden ilçemize arıcılık için gelen çok insan var. Üniversitemizin burada bir yüksekokulu olması ilçemize katma değer katar” şeklinde konuştu. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER