VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Nisan 2021 15:03:13

0 Yorum

“Aşı orucu bozmaz”

Korona virüse karşı yapılan antikor aşılarının orucu bozup bozmadığı tartışmalarına açıklık getiren Edirne İl Müftüsü Alettin Bozkurt, aşının orucu bozmayacağını bildirdi. Bozkurt; “Fıkıh kitaplarımızda aşı orucu bozmaz. Diyanet İşleri Başkalığımızda bunu söyledi” dedi.

Selimiye Camii’nde açıklamalarda bulunan Edirne İl Müftüsü Alettin Bozkurt, aşı tartışmalarına yönelik de bilgiler verdi. Bozkurt, aşının orucu bozmayacağını dile getirerek;  “Fıkıh kitaplarımızda aşı orucu bozmaz. Diyanet işleri başkalığımızda bunu söyledi. Kardeşlerimiz gerek KOVİD-19 aşısı olsun gerek diğer aşılar olsun, iğne dahi orucu bozmuyor. Ancak serum şeklinde olursa, vücuda gıda içerikli olanlar hariç diğer iğneler orucu bozmaz. Şafi mezhebinde zaten bunlar hiç orucu bozmaz” diye konuştu.

İslam’da can güvenliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Bozkurt; “İnsandan daha değerli bir şey yoktur. Aşı olmadığı takdirde birçok vatandaşımızın vefat ettiğini görüyoruz. Bütün kardeşlerimiz rahat bir şekilde ramazanda da aşılarını yapabilirler. Bir sakıncası yoktur” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER