VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Mayıs 2020 23:46:00

0 Yorum

"Askıda  fatura’sadece ihtiyaç sahiplerine”

Edirne Belediye Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının başlatmış olduğu ‘askıda fatura’ uygulamasını örnek alarak, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi kişilerin su fatura bedellerinin ödenmesi için kampanya başlattı. Askıda Fatura Edirne adlı uygulamaya su fatura bedelleri yüklenecek. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşların su fatura bedelleri,   yardımseverler tarafından ödenecek.

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) salgını nedeniyle maddi durumu elverişli olmayan kişilere, Edirne halkı yardım eli uzatıyor. Türkiye’de ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından uygulanan ‘Askıda Fatura’ adlı uygulama Edirne’ye uyarlanarak, ‘Askıda Fatura Edirne’ uygulaması başlatıldı. Edirne Belediye Başkanlığının yardıma muhtaç kişilerin, su fatura bedellerinin ödeneceği uygulama hakkında detaylar aktarıldı. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Yaşanan zor günleri el birliğiyle aşmak ve dayanışmayı daha da büyütmek adına yeni bir adım daha atarak; ‘Askıda Fatura Edirne’ uygulamasını başlattı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnelilerden bu kampanyaya destek olmasını isteyerek, ‘Askıda Fatura Edirne’de buluşalım. Bir vatandaşımızın derdini çözelim’ dedi. ‘Şimdi Birlik olma zamanı’ diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dayanışmayı daha da arttırmak adına yeni bir hizmeti daha uygulamaya sundu. ‘Askıda Fatura Edirne’ uygulaması ile ihtiyaç sahiplerini ve hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen Başkan Gürkan, uygulamayı sosyal medya hesapları üzerinden duyurarak, Edirnelilerden destek istedi” ifadeleri yer aldı.

“ASKIDA FATURA EDİRNE’DE BULUŞALIM”

Başkan Gürkan, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada uygulama hakkında vatandaşlara açıklamalarda bulundu. Başkan Gürkan; “Sevgili Edirneliler; Değerli Hemşehrilerim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sevgili Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan ve yavaş yavaş tüm Türkiye'ye yayılan askıda fatura uygulamamız Edirne’de de başlıyor. Edirne’de belediyemizle ilgili vatandaşımızın ödeme güçlüğü çektiği su faturalarını www.edirne.bel.tr sitemizden Askıda Fatura Ödeme Sistemine girerek ihtiyacı olan vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını gidermek için, dayanışmak için, el ele gönül gönüle köprüler kurmak için, alan elin veren eli görmediği bu sistemle ihtiyacı olan; ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın su faturalarını Askıda Fatura Edirne ile ödemek isteyen vatandaşlarımız, bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız, gönlünden ‘Ben bir hemşehrimizin su borcunu ödeyeyim’ diyen vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Tıpkı Edirne İMECE’de olduğu gibi Askıda Fatura Edirne ile bütün Edirnelilerin çok büyük bir katılımla destek vereceklerine yürekten inanıyorum. İçinde bulunduğumuz zor günleri, bu birlik beraberlik ruhuyla, bu dayanışmayla, Türk Milleti’nin bu zor günleri birbirine kenetlenme özelliğini, İmece özelliğini tekrar ortaya çıkartarak atlatacağımıza gönülden inanıyorum. Askıda Fatura Edirne’de buluşalım. Bir vatandaşımızın derdini çözelim” dedi.

ASKIDA FATURADA İŞLEM NASIL GERÇEKLEŞECEK

Askıda Fatura Edirne uygulamasına ödeyemedikleri su faturalarını bırakmak isteyenlerle, bu faturaları ödemek isteyenler www.edirne.bel.tr resmi web sayfasına girerek, ‘Askıda Fatura’ seçeneğini tıklayarak işlem gerçekleştirebilecek. Sisteme ödeyemedikleri faturayı yüklemek isteyenler uygulamadaki, ‘Fatura Bırak’ bölümünden TC ve abone bilgilerini bırakarak işlemi gerçekleştirebilecek. Askıdaki faturayı ödemek isteyenler de aynı yolu izleyerek uygulamaya girdikten sonra, ‘Fatura Öde’ bölümünden işlemi gerçekleştirebilecek.

HER MÜRACAAT EDEN YARARLANAMAYACAK

Edirne Belediyesi’nin başlattığı Askıda Fatura Edirne uygulamasından her fatura bırakan yararlanamayacak. Yapılan başvurular, ilgili birim tarafından titizlikle incelenecek. Gerçek ihtiyaç sahipleri belirlenecek ve ihtiyaç sahibi olduğu onaylanan kişilerin su faturaları sisteme yüklenecek.

DİLEKÇE MÜRACAATLARI DA DEĞERLENDİRİLECEK

İnternet sayfasından sisteme giriş yapma imkanı olmayanlar için de Belediye işlemleri kolaylaştırıcı bir imkan sağladı. Sistemi kullanamayan ya da kullanmakta zorluk yaşayanlar, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne müracaat ederek dilekçe verebilecek. Dilekçe sahibinin müracaatı da yine incelenerek, ihtiyaç olduğu belirlenirse bilgileri sisteme dâhil edilecek. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER