VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Ekim 2019 09:59:07

0 Yorum

Atölyelerde sona yaklaşıldı

Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu kararla Türkiye genelinde başlatılan “Tasarım ve Beceri Atölyeleri Projesi”ne dair Edirne Valisi Ekrem Canalp, çalışmaların hızla devam ettiğini belirtmişti. Aradan geçen 2 aylık sürede yapım aşamasında olan atölyelerinde Ekim ayında tamamlanacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyon hedeflerinde yer alan ve Türkiye genelinde tüm ilk ve orta öğretim okullarında “Tasarım ve Beceri Atölyeleri Projesi” çalışmaları için start verilmişti. Proje ve çalışmalar hakkında Edirne Valisi Ekrem Canalp, çalışmaların 2019-2020 eğitim öğretim yılında başlayacağını belirterek; “2019-2020 eğitim öğretim yılı için ise farklı okullarımızda bilim, sanat, spor, kültür ve yaşam odağında birleşen 33 fen, teknoloji, matematik, mühendislik atölyesi, 31 yazılım ve tasarım atölyesi, 65 akıl ve zeka oyunları atölyesi, 5 ahşap ve metal atölyesi, 5 müzik atölyesi, 4 görsel sanatlar atölyesi, 3 drama, eleştirel düşünme atölyesi, 2 salon sporları atölyesi olmak üzere toplam 10 farklı türde 148 atölye daha hizmete alınmak suretiyle 155 tasarım ve beceri atölyesi ilimize kazandırılmış olacaktır” açıklamasında bulunmuştu.

“EDİRNE VE EDİRNE’NİN EĞİTİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Aradan geçen 2 aylık süre zarfında tasarım ve beceri atölyelerinin çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlandığını yönünde açıklamalar yapılmıştı. Son olarak tasarım ve beceri atölyeleri yönelik yapılan çalışmaları hakkında Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Aladdin Uğur;  “Yine övündüğümüz bir projemiz. Edirne adına gurur verici bir proje. neden derseniz, Milli Eğitim Bakanlığının Tasarım ve Beceri Atölyelerine dair projesini sadece 2 ayda büyük bir çoğunluğunu tamamlayan il Edirne’dir. Hatta Milli Eğitim İl Müdürümüzü arayıp soruyorlarmış. ‘Nasıl bu kadar kısa sürede başarabildiniz?’ diye. 2 ayda 155 tane atölyeyi bitirdik. Çocuklar, yeteneklerine göre eğitim alabiliyorlar. Projenin maliyeti 7 Milyon 825 Bin TL. Edirne ve Edirne’nin eğitimi için çok önemli bir proje” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER