VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 29 Temmuz 2019 10:02:41

0 Yorum

“Bağ olarak görmekteyiz”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ve üst düzey parti yöneticilerinin de arasında bulunduğu, Batı Trakya gezi programı hakkında açıklamalarda bulundu. Demir, Yunanistan ve Bulgaristan’da bulunan Türk azınlığı soydaşların ülkemiz arasındaki iyi ilişkilere katma değer yaratan bir bağ olarak gördüğünü ifade etti.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından 24-25 Temmuz 2019 tarihlerinde organizasyonu yapılan Balkan Gezi Programı hakkında, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir yazılı açıklamalarda bulundu. Demir yapmış olduğu açıklamada Batı Trakya’da, Yunanistan ve Bulgaristan’da bulunan Türk azınlığı soydaşların ülkeler arasında iyi ilişkiler için bir bağ olduğunu nitelendirdi.

“BAĞ OLARAK GÖRMEKTEYİZ”

Bilindiği gibi Bulgaristan’dan gelen Balkan göçmeni ve Yunanistan’dan gelen Batı Trakya göçmeni soydaşlarımızın ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi en çok Edirne, Bursa ve Kocaeli şehirlerinde yaşamaktadır. Dolayısı ile Batı Trakya ve Balkan göçmeni soydaşlarımızın yoğunlukta olduğu illerimizdeki İYİ Parti Edirne, Bursa, Kocaeli İl Başkanları, Genel Başkan Yardımcımız ve Bursa Milletvekilimiz Sayın Ahmet Kamil Erozan beyin koordinatörlüğünde; İYİ Parti Grup Başkanı Edirne Milletvekili Sayın Orhan Çakırlar, Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan, Bursa Milletvekili Sayın İsmail Tatlıoğlu, İstanbul Milletvekili Sayın Ümit Beyaz, Denizli Milletvekili Sayın Yasin Öztürk, Kayseri Milletvekili Sayın Dursun Ataş, Trabzon Milletvekili Sayın Hüseyin Ors, Samsun Milletvekili Sayın Bedri Yaşar, Tekirdağ Milletvekili Sayın Enes Kaplan, Sakarya Milletvekili Sayın Ümit Dikbayır, Mersin Milletvekili Sayın Zeki Hakan Sıdalı katılmışlardır. Yunanistan ve Bulgaristan’da bulunan Türk azınlığı soydaşlarımızı, ülkemiz arasındaki iyi ilişkilere katma değer yaratan bir bağ olarak görmekteyiz. Biz İYİ Parti olarak komşumuz Yunanistan ve Bulgaristan ile olan ilişkilerimizi yapıcı bir anlayışla geliştirmek ve her iki ülkedeki azınlığımızın refah ve kalkınmasına katkıda bulunmak arzusundayız” dedi.

 “ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM”

Demir, yapılan gezi programlarının katkı sağladığını vurgulayarak; “Bu amaçla 24 Temmuz tarihinde Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve Gümülcüne Türk Gençler Birliği ziyaret edilmiştir. Batı Trakya Türk azınlığının liderliğini yapmış olan merhum Dr. Sadık Ahmet’in vefatının 24. Yıl dönümü vesilesiyle Yunanistan Gümülcine’de düzenlenen anma etkinliklerine, ardından 25 Temmuz’da Bulgaristan Kırcaali’de Şehitler anıtına çelenk konuldu. Kırcaali Belediye Başkanı ziyaret ettik. Bulgarlar tarafından 17 aylıkken ananesinin kucağında katledilen Türkan bebeği mezarı ve anıtı başında andık. Mestanlı’da Milli Sporcumuz merhum Naim Süleymanoğlu’nun anısına açılacak anıtla bağlantılı etkinliklere katıldık. Bu ziyaretler vesilesi ile HÖH ve DOST Siyasi Partileriyle ikili görüşmeler de yapıldı. Genel Başkanımızın bu ziyaretine Genel Merkezimizden katılan 12 milletvekilinin yanı sıra, 15 kişilik İYİ Partili heyet olmak üzere toplamda 27 kişi ile birlikte Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nden gelen İYİ Partili vatandaşlarımız ile törenlere eşlik ettik. Bu ziyaretlerimizin, soydaşlarımızla olan ilişkilerimiz kadar Yunanistan ve Bulgaristan ile olan ilişkilerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Yunanistan ve Bulgaristan’da yaşayan Türk soydaşlarımıza teşekkür eder, en içten sevgiler ve saygılar sunuyorum” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER