VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Ekim 2019 10:04:49

0 Yorum

Bahçeşehir kolejinde bayramı kutlaması

Edirne Bahçeşehir Koleji,her yıl olduğu gibi bu sene de Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı. Hazırlanan programlarla Cumhuriyet’in kuruluşu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının bu destanı nasıl yazdığı anlatıldı.

28 Ekim Pazartesiden itibaren anasınıfından liseye her kademede çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlanan Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı, 29 Ekim günü lise öğrencilerinin gerçekleştirdiği coşkulu törenle son buldu. Okulun her köşesinde Cumhuriyet coşkusunun hissedilmesi için, panolar Cumhuriyet ve Atatürk temalı görsellerle süslendi. Anasınıfı öğrencileri, Atatürk’e resimler çizdi, kırmızı beyaz kıyafetlerle okula gelerek Cumhuriyet yürüyüşü ve kutlamaları gerçekleştirdi.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin gerçekleştirdikleri kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı Nilüfer Güreke gerçekleştirdi, ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlkokul ve Ortaokul Müdürü Mahmut Boztürk tarafından gerçekleştirildi. Boztürk konuşmasında: “29 Ekim bir doğum günüdür. Çağdaşlaşma projesinin, büyük bir atılımın başladığı gündür. Biz Edirne Bahçeşehir olarak Cumhuriyette buluşuyor, onunla yaşıyoruz. Programı hazırlayan öğretmenlerimi ve öğrencilerimi kutluyorum.” diyerek Cumhuriyet’i yaşatmanın önemini vurguladı. Coşkuyla sunulan oratoryo gösterileri, koro ve şiirlerin ardından öğrenciler, “Halide Edip”, “Hasan Tahsin” ve “Zübeyde Hanım ile Mustafa Kemal Atatürk”ü canlandırdıkları kısa tiyatro gösterilerini sundular. Velilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen tören, coşku dolu alkışlarla son buldu.

Lise öğrencileri tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı kutlaması,Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Tarih Zümre Başkanı Ferit Boztuna gerçekleştirdi. Boztuna konuşmasında gençlere Cumhuriyet’e sahip çıkmalarını belirten mesajlar verdi. Konuşmanın ardından öğrenciler hazırladıkları oratoryo ve şiirlerle izleyenlere duygu dolu anlar yaşattılar. Cumhuriyet Bayramı’na özel,öğrenciler tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Kadınları” videosu, okunan şiirler ve vals gösteri ile salonda Cumhuriyet coşkusu üst seviyelere çıktı. Programın kapanış konuşmasını yapan Lise Müdürü Aysun Yiğitsoy: “Bizlerin yolu Cumhuriyet yoludur. Bizlerin ışığı Atatürk ilke ve devrimleridir. Bizlere en zor koşullarda yol gösteren pusulamız ise Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü okulumuzda büyük bir coşkuyla kutladık. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.Program, tüm salonun hep bir ağızdan İzmir Marşını söylemesi ile son buldu.

Her sene 29 Ekim günü yapılan Mezunlar Günü de 29 Ekim Salı günü gerçekleştirildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hem mezun hem de mevcut öğrencilerle yaşayan Bahçeşehir Koleji yönetici ve öğretmenleri katılan tüm öğrencilere teşekkür ederek “Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.” sözünü verdi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER