VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Nisan 2020 23:47:15

0 Yorum

Bakan Gül, çaya Edirne’ye gelecek

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbirleri kapsamında, Aykut Kuru ile eşi Mehtap Yalnız Kurt’un nikahı 5 Nisan tarihinde görevli oldukları Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kıyılmıştı. Kuru ailesini tebrik eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya hesabından çiftin fotoğrafını paylaşarak; “Salgın riski ortadan kalkınca, çaylarını içmeye gideceğim inşallah” ifadelerini kullandı.

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbir çalışmaları kapsamında Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli personeller, rutin kontroller ile görevlerine devam ediyor. Ateş ölçümü, izolasyon vs. gibi işlemlerin yapılmasının ardından kurumda çalışan personeller 3 hafta boyunca çalışması hakkında karar alınmıştı. Kurumda çalışanlar arasında Aykut Kuru ile Mehtap Yalnız çifti de vardı. Aykut ile Mehtap çifti sevgilerini perçinlemek için dünya evine girmeye karar vermiş ve 5 Nisan 2020 gününe nikâh tarihi almışlardı. Oluşan virüs salgını nedeniyle izolasyon sürecinde olarak görevlerine devam eden Aykut ve Mehtap çiftinin nikahları, görevli oldukları Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kıyılmıştı. Aykut ile Mehtap çiftinin nikâhları basın tarafından gözlemlenmiş, duygu ve düşüncelerini aktarmışlardı.

BAKAN GÜL, ÇİFTİ ZİYARET EDECEK

Aykut ile Mehtap çiftinin evlilik akdi sonrası Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyla medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Gül, virüs salgınının sona ermesinin ardından çifti kutlamak için Edirne’ye geleceğini duyurdu. Bakan Gül yapmış olduğu paylaşımda; “Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli personelimiz Mehtap ve Aykut kardeşlerimiz, nikâh tarihleri korona nöbetine denk gelince vazifeleri başında dünya evine girdi. İki cihan saadeti dilerim. Salgın riski ortadan kalkınca, çaylarını içmeye gideceğim inşallah” ifadelerini kullandı.

KURU; “ONUR DUYARIM”

Bakan Gül’ün kendilerini tebrik etmesi ve Edirne’ye gelip kendilerini ziyaret edeceğini öğrenmesinin ardından Aykut Kuru; “Eşim ile beni arayarak cezaevinde gerçekleştirdiğimiz evlilik akdi sonrası tebrik eden Sayın Bakanımız Abdülhamit GÜL’e ince düşüncelerinden dolayı teşekkür eder, salgın riski ortadan kalktığında kendilerini evimizde misafir etmekten onur duyarım” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER