VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Nisan 2020 00:04:24

0 Yorum

Başkan Gürkan, “bana bir şey olmaz demeyin”

Yeni tür koronavirüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların ateş ölçer ile vücut ısılarına bakılırken  Belediye Başkanı Recep Gürkan, Saraçlar Caddesinde bulunan vatandaşları sokağa çıkmamaları konusunda uyardı.

Dünya ve Ülkemizde görülen yeni tür koronavirüsü (Kovid-19) salgınından sonra alınan tedbirler kapsamında Edirne halkının en yoğun olarak kullandığı Saraçlar Caddesi’nde yeni tedbirler alındı. Saraçlar Caddesinin girişi barikatlarla kapatılırken Caddeye giriş yapmak isteyen vatandaşların polis ve zabıta ekipleri tarafından kimlikleri kontrol edildi ve Ateşölçer ile ateşleri ölçüldü. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vatandaşları ‘sosyal mesafe’ uymaları ve sokağa çıkmamaları için uyardı ve Edirne halkına seslendi. Edirne halkının evde kalması gerektiğini vurgulayan Başkan Gürkan, yaptığı açıklama : “Ne söyleyeceğimizi şaşırdık işin doğrusu hava biraz güzel dün yağış vardı kimse yoktu dışarıda. Hava biraz güzel herkes dışarıda sanki kriz yok, virüs yok vatandaşımızı bazen anlamakta zorluk çekiyoruz. Bütün vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum ne olur evden çıkmayın artık yalvarma derecesine geldik. Sevgili Edirneliler çıkmayın evlerinizden. Bana bir şey olmaz demeyin, size bir şey olmaz komşuna bir şey olur, sana bir şey olmaz eşine, çoluk çocuğuna, torununa olur. Sanki normal bir günde çıkmış insanlarımız dolaşıyor niye dolaşıyorsunuz oturun evinizde. Çok mecbur değilseniz, bir ihtiyacınız varsa 112’yi arayın Belediyenin 153 hattını arayın. Biz gelip yardımcı olacağız. Devlet yanınızda Belediye yanınızda” dedi.

“VATANDAŞLARIN ATEŞLERİ ÖLÇÜLDÜ”

Edirne’nin en işlek Caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde Kovid-19 tedbirleri alan polis ve zabıta ekipleri vatandaşları mecburi olmadığı sürece dışarı çıkmamaları konusunda uyardı. Caddenin girişine barikat kuran ekipler vatandaşları Caddeye kimlik kontrolüyle alırken ateşölçer ile ateşlerini ölçtü.  Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER