VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Ekim 2020 18:02:15

0 Yorum

Başkan Özcan, güven tazeledi

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, tek liste ile gidilen seçimde partililerin güvenoyunu alarak yeniden merkez ilçe başkanlığına seçildi.

AK Parti Edirne Merkez İlçe 7’nci olağan kongresi Kovid-19 tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleşti. Kongre öncesi Lüleburgaz Mehteran takımı tarafından mehteran marşları okunurken, Kongreye TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Koordinatörü, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe başkanları, Belediye Meclis üyeleri, İl genel meclisi üyeleri, geçmiş dönemde görev yapmış İl ve İlçe başkanları, partililer, delegeler ve STK temsilcileri katıldı. Ülkemizde devam eden yeni tür koronavirüsü (Kovid-19) salgınından dolayı tedbirler kapsamında kongre alanına girişte ateşölçer ile katılımcıların vücut ısıları ölçülürken, maske kuralına dikkat edildi. Kongreyi yönetecek Divan Kurulu başkanlığı AK Parti Edirne Koordinatörü, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca yaparken, Divan başkan yardımcığına Güncel Hintoğlu, Katip üyeliğine Yıldız Yeşilkurt, Burak Canbaz ve Nergiz İnce seçildi.

“Kongrelerimiz bir bahar aşısıdır”

Kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan gerçekleştirdi. Özcan AK Parti kongrelerin kaybedenin olmadığını söylerken, kendisine destek veren herkese teşekkürlerini sundu. Özcan; “ Bizim kongrelerimiz bir bahar aşısıdır. Bayram ve düğünlerde nasıl herkes mutluysa AK Parti kongrelerinde de herkes mutludur, çünkü ak parti kongrelerinin kaybedeni yoktur. Öncelikle AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı görevi ile şahsımı onurlandıran il başkanımız Belgin İba’ya millet vekilimiz, MKYK üyesi TBMM KEFEK Komisyon başkanı sayın Fatma Aksal’a, partimizin teşkilat başkanı Erkan Kandemir’e ve genel başkanımız Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ederim. Ayrıca bu zor göreve geldiğimiz günden beri çalışmalarıyla desteklerini esirgemeyen teşkilat mensuplarımıza, dualarıyla bizlerden desteklerini esirgemeyen gönül dostlarımıza, 2003 yılından bu yana sabırla desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen sevgili eşime, evlatlarıma ve tüm aileme huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

“Hakkını, hukukunu sonuna kadar savunacağız”

AK Parti Merkez İlçe başkanı Önder Özcan, Edirne’nin hakkını sonuna kadar savunacaklarını dile getirdi. Özcan; “Merkez ilçe başkanlığımızda oluşturduğumuz kadrolarla şehirlerin sultanı Edirne’mizin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunacağız. Çöp, çamur, çukura mahkum edilen bu güzel serhat şehrimiz Edirne’yi bu zihniyetten kurtarmak, Edirne’yi hizmetle buluşturmak için var gücümüzle çalışacağız. Ötekileştirmekten ve güç zehirlenmesinden uzak duracağız. AK Parti Edirne Merkez İlçe kadrolarımızla hata ve kusurları ortaya koyup bahaneler üreterek değil, hata ve kusurları bir toprak gibi örterek çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Sayısız hizmetlerde bulunduk”

Kongre’de konuşma gerçekleştiren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 18 yıllık dönemde Edirne’ye sayısız hizmetler sunulduğunu söyledi. İba; “Edirne’miz sahip olduğu tarihi, kültürel ve ekonomik değerleriyle bir dünya şehridir. Biz Edirne’mize aşığız. Bunun için Edirne’mizde hizmet nöbetini devraldığımız günden itibaren milletimizin gönül rızasını kazanmak adına çalışmalarımıza başladık.  Döneminde dünyanın en kudretlisi Osmanlı’ya, başkentlik etmiş bu şehir gerçekten farklıdır, gerçekten benzersizdir. Edirne’mize 18 yıllık AK Parti iktidarlığı dönemimizde şehrimizin gelişmesi noktasında yerelde sayısız hizmetlerde bulunduk” dedi.

“Edirne’mize AK Parti Belediyeciliğini getireceğiz”

Başkan İba, Edirne’ye AK Parti belediyeciliğini getireceklerini belirtti. İba; “7. Olağan kongrelerimiz ile yenileniyor ve güçleniyoruz. AK Parti Belediyesi olan ilçe Kongrelerimizde net bir şekilde gördük ki Belediyelerimiz 1,5 yılda vaat ettikleri projelerin büyük bir kısmını hayata geçirmiş ve halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalara imza atmışlar. Lalapaşa, Havsa, Keşan ilçelerimizde ve Yenikarpuzlu, Yenimuhacır, Esetçe, Subaşı Beldelerimizdeki tüm Belediye başkanlarımıza yapmış oldukları örnek hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah teşkilatlarımız ile birlikte Edirne’mize AK Parti Belediyeciliğini getireceğiz. Milletimize hizmet davasını ileriye taşımak için AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanımız Önder Özcan ve yeni yönetimi ile yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Ezanlar susmasın diye haykırdı”

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili  Fatma Aksal ise gerçekleştirdiği konuşmada, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Markar Esayan’a Allah’tan rahmet diledi. Aksal;”Edirne Merkez 7’nci olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Üzüntülü günler yaşıyoruz aslında çok kıymetli yol arkadaşımız, AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Markar Esayan’ı kaybettik onun üzüntüsünü yaşıyoruz. Markar Esayan ermeni vatandaşımızdı. Çok iyi bir vatan severdi. Birileri 15 Temmuz akşamı darbeye kadeh kaldırırken, Markar Esayan, ezanlar susmasın diye haykırdı. Ben buradan kendisine rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Bütün gücümüzle Azerbaycan’a destek vereceğiz”

 KEFEK Başkanı Fatma Aksal, Azerbaycan’ın 18 Ekim bağımsızlık gününü kutlarken, Azerbaycan’ın her zaman yanında olduklarını dile getirdi. Aksal; “Bugün dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın kurtuluş yıl dönümü. Takip ettiğiniz gibi Azerbaycan ve Ermenistan bir çatışma yaşıyor. Ermenistan dağlık Karabağ’ı 30 yıldır işgal ediyor. Azeri kardeşlerimize yapmadıkları zulüm kalmadı. Sivil yerleşim yerlerine füzeler yağdırıyor. Türkiye Azerbaycan’ın yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir. Bütün gücümüzle Azerbaycan’a destek vereceğiz. İnşallah Azerbaycan’dan güzel haberler alacağız” şeklinde konuştu.

“İyi ki şehir hastanelerini yapmışız”

AK Parti döneminde gerçekleştirilen projelerden bahseden KEFEK Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 18 yıllık dönemde büyük işlere imza atıldığını söyledi. Aksal;” 18 yıllık AK Parti iktidarında bu ülkede hayaldi denen birçok projeyi gerçekleştirdik. Bugün burada yapılanları saymaya kalkarsak güneş altında oturan kıymetli delegelerimize, kıymetli hemşerilerimize haksızlık olur. Sağlıktan ulaştırmaya enerjiden savunmaya bu ülkede çok büyük işlere imza attık. Sağlıktan diyoruz. Bu geçtiğimiz süreçte dünyayı kasıp kavuran bu pandemide sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Şehir hastanelerimizi yaparken o hastaneleri ne yapacaksınız? Bom boş kalacak diyenler gidip şehir hastanelerinde tedavi oldular. İyi ki şehir hastanelerini yapmışız, iyi ki sağlık altyapımızı geliştirmişiz. Bugün dünyaya örnek olan bir başarı sergiliyoruz sağlıkta. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri dediğimiz Amerika’da Avrupa’da insanlar bir tane ağrı kesici bulamazken, biz bütün vatandaşlarımızı tedavi ediyoruz. Ben hastalandım da sağlığa ulaşamadım diyen hiç kimse kalmadı” dedi.  

“Edirne için Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi”

KEFEK Başkanı Aksal, Edirne için en büyük projenin hızlı tren projesi olduğunu belirtti. Aksal; “Ulaştırmada yapılan hizmetleri anlatmaya kalksam herhalde bugün gün yetmez. Ama ben Edirne’den bahsetmek istiyorum. Edirne için Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi bana göre hızlı tren projesidir. Edirnemizi hızlı trenle halkalıya bağlıyoruz. Sadece halkalıya değil bu hızlı tren projesi Londra’dan Pekin’e kadar olan demir ipek yolu dediğimiz bir projenin parçasıdır. İnşallah en yakın zamanda 4 saat olan Edirne İstanbul yolu hızlı trenle 1 saate inecektir. Buradan bu müjdeyi hemşerilerime tekrar hatırlatmak isterim” diye konuştu.

Gündemde yer alan faaliyet, gelir gider raporları okunarak ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.  Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Önder Özcan, partililerin güvenoyunu alarak yeniden AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Merkez ilçe yönetimi  şu isimlerden oluştu: “Halil Bodur, Ahmet Akgün, Ahmet Kezer, Kadir Çevik, Şerafettin Biçer, Bülent Yıldırımlı, Ali Kemal Ekşi, Hasan Can Duvan, Celal Sereje, Celal Demir, Olcay Şentürk, Önder Sınmaz, Cengiz Aykaç, Ahmet Dalga, Erdinç Çekiç, Ezgi Yavuz, Serpil Şinikçi, Ceren Şentürk, Birsel Paşaoğlulları, Habibe Avcu, Nazan Balaban, Mustafa Taş, Banu Yılmaz, Aycan Algur, Oğuz Kurum, Osman Çibik, Tarık Berize, Levent Şakarer Emre Bektaş”    Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER