VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 26 Şubat 2020 09:37:50

0 Yorum

Basketbol U-16 Erkekler Bölge Şampiyonası kuraları çekildi

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından altyapı faaliyetleri kapsamında organize edilen 2019-2020 sezonu Basketbol U-16 Erkekler 1. Bölge Şampiyonası kura çekiminin ardından Bilecik’te başladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından altyapı faaliyetleri kapsamında organize edilen 2019-2020 sezonu Basketbol U-16 Erkekler 1. Bölge Şampiyonası kura çekiminin ardından Bilecik'te başladı.

1881 Düzce Belediye, Anadolu Efes, Ant Spor Organizasyon, Balıkesir BŞB, Bilecik Tenis Dağcılık, Çanakkale Basketbol Atölyesi, Çanakkale Türk Telekom, Çorlu Belediyesi, Derince Yenikent, Edirne FSM Ortaokulu, İzmit Basketbol İhtisas, Lüleburgaz Trend Gençlik, Sakarya Gelişim Basketbol, Tredaş Spor Kulübü ve Yalova Belediye takımlarının mücadele edeceği şampiyona öncesinde Bilecik'te düzenlenen teknik toplantı sonunda yapılan kura çekimi gerçekleştirildi.

KURALAR ÇEKİLDİ

Kura sonucunda takımlar A, B, C ve D gruplarına ayrılırken ilk gün İzmit Basketbol İhtisas-Çorlu Belediyesi, Çanakkale Türk Telekom-Sakarya Gelişim Basketbol, Edirne FSM Ortaokulu-Yalova Belediye, Ant Spor-Derince Yenikent, Bilecik Tenis Dağcılık-Balıkesir BŞB, Anadolu Efes-1881 Düzce Belediye ve Tredaş Spor Kulübü-Çanakkale Basketbol Atölyesi takımları eşleşirken, Lüleburgaz Trend Gençlik ilk gün müsabakalarını bay geçecek.

İkinci gün karşılaşmalarında Çorlu Belediyesi-Lüleburgaz Trend Gençlik, Balıkesir BŞB-Ant Spor, Derince Yenikent-Bilecik Tenis Dağcılık, Çanakkale Basketbol Atölyesi-Anadolu Efes, 1881 Düzce Belediye-Tredaş Spor Kulübü, Yalova Belediye-Çanakkale Türk Telekom ve Sakarya Gelişim Basketbol-Edirne FSM Ortaokulu karşı karşıya gelirken, İzmit Basketbol İhtisas ikinci günün bay takımı olacak.

Çorlu Belediyesi'nin bay geçeceği üçüncü günde ise Anadolu Efes-Tredaş Spor Kulübü, Çanakkale Basketbol Atölyesi-1881 Düzce Belediye, Lüleburgaz Trend Gençlik-İzmit Basketbol İhtisas, Çanakkale Türk Telekom-Edirne FSM Ortaokulu, Yalova Belediye-Sakarya Gelişim Basketbol, Ant Spor-Bilecik Tenis Dağcılık ve Balıkesir BŞB-Derince Yenikent takımları karşılaşacak.

MÜSABAKALAR BAŞLADI

Dün sabah 09.00'da başlayan ilk gün müsabakaları gece 21.00'de oynanacak olan İzmit Basketbol İhtisas-Çorlu Belediyesi müsabakası ile sona erecek.

Tek devreli lig usulüne göre dört grupta oynanacak müsabakalarda, ilk iki sırayı elde edecek olan takımlar gruplarından çıkma şansı elde edecek. Çapraz eşleşme sonucu birbiriyle eşleşecek 8 takım bir üst tura terfi etmek için mücadele edecek ve kazanan takımlar Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Haber merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER