VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Ağustos 2019 10:11:29

0 Yorum

Bayram tatilinde Saroz’da boş yer yok

Kurban Bayramı tatilini Saroz körfezinde geçirmek isteyen tatilciler, şimdiden tüm otelleri ve pansiyonları doldurdu. Özellikle Enez ve Keşan ilçeleri başta olmak üzere Yenice, Yaylaköy, Vakıf, Sultanice gibi beldelerde konaklamak isteyen tatilciler, kiralık daire, otel ve pansiyon bulamıyor.

Türkiye’nin gözde tatil yerleri arasında bulunan adını sıkça duyduğumuz Saroz Körfezinde Kurban Bayramı öncesi hareketlilik temposunu arttırmış durumda. Özellikle sahile yakın yerleşim yerlerinde bayram öncesi konaklamak için pansiyonlara, otellere ve kiralık yazlıklar şimdiden rezerve edilmiş durumda. Son yıllarda müzik festivallerinin bölgeye hareketlilik getirdiği ve tatilcilerin gözdesi haline gelen Enez ve Keşan İlçelerinin Yenice, Yaylaköy, Vakıf, Sultanice gibi sahile yakın beldeleri yoğun ilgi ile karşı karşıya. Keşan’da ve Enez’de faaliyet gösteren emlakçılarla görüştük. Emlakçılardan aldığımız bilgilere göre 4 günlük bayram tatilini Enez’de ve Keşan’da geçirmek isteyen tatilciler, boş yer bulmakta zorlanıyor.

“ŞİMDİ BAYRAM BEKLENİYOR”

Emlak Danışmanı İbrahim Darıcan, yaptığı açıklamada, 2019’da gerçekleştirilen Festivallerin yoğunluk oluşturduğunu ve Erikli’de boş bir dahi kalmadığını, köylerdeki evlerin dahi dolu olduğunu belirtti. Benzer bir yoğunluğun bayramda da gerçekleşeceğini belirten Darıcan: “Esnafa katkı tabi ki oldu, seyyar satıcılar fazlasıyla yararlandı. Her esnaf faydalanamadı, mesela hediyelik eşya satışı olmadı, tekstil satışı da olmadı. Ama fast food satanlar, yiyecek içecek satanlar, tuvaletçiler, çay bahçeleri, evini kurallarına göre kiraya veren ev sahipleri, emlakçılar, eczane, süper marketler, oteller, otobüs firmaları gibi birçok meslek grubu fazlasıyla satış yapabildi. Bu kadar kalabalığın olduğu bir etkinliğin esnafa yaramamış olmasının zaten imkânı yok. Tabi ki dezavantajları da oldu. Mesela Erikli’deki su problemi sorun oldu. Fakat bu sıkıntı zaten festival olmasa da vardı ve bu sıkıntı için zaten gerekli çözümler için çalışılıyor. Avantajıyla dezavantajını yan yana koyarsak, her şekilde bu etkinliğin Erikli esnafına katkısı oldu. Sadece Erikli de diyemeyiz. Yaylaköy sahili de bu etkinliklerden nasibini aldı, duyumlarıma göre orada da boş ev kalmamış. Keşan’daki oteller de bayramda doluluk oranına ulaşmış. Sahillere yakın yerleşim yerlerinde de bayram öncesinde ilginin yüksek olduğu ve şimdiden otel, pansiyon ve kiralık evlerin ” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER