VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Nisan 2021 13:58:59

0 Yorum

Belgin İba; “Türk Polisi huzur ve güvenin teminatıdır”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 176’ıncı yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Bugün evlerimizde rahatça uyuyabiliyorsak bunu polislerimize borçluyuz diyen Başkan İba, Türk Polis Teşkilatının, huzurun ve güvenin teminatı olduğunu söyledi.

Türk Polisinin asayiş, huzur, güvenlik, hak ve özgürlüklerin korunması için fedakârca faaliyet gösteren gözde bir teşkilat olduğuna değinen Başkan İba, özellikle Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde sağlık çalışanları kadar fedakârlık gösteren bir diğer kurumun da emniyet olduğunu ifade etti.

Türkiye'de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati önemi bulunan kurumların başında gelen emniyet teşkilatının 176’ncı yılını kutlayan Başkan İba, “10 Nisan 1845'te kurulan emniyet teşkilatı her türlü fedakârlığı göstererek günümüzde de çok başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Türk Polis Teşkilatı, huzurun ve güvenin teminatıdır. Bugün evlerimizde rahatça uyuyabiliyorsak bunu polisimize borçluyuz. Türk Polis Teşkilatı, 176’ncı kuruluş yıl dönümünün haklı gururunu yaşamaktadır” dedi.

“Polislerimiz, halkın güven ve sevgisinden güç alarak çalışmalarını sürdürecektir”

Terörle ve örgütlü suçlarla mücadele başta olmak üzere, üstlendiği tüm görevlerde Türk Milletini gururlandıran, büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla hizmet veren Emniyet Teşkilatının, 176 yıllık bilgi ve tecrübesiyle hizmet kalitesini her geçen gün artırdığını dile getiren Başkan İba; “Aziz milletimiz için canı pahasına görev yapan Türk Polis Teşkilatı'nın bundan sonra da halkımızın güven ve sevgisinden güç alarak, yüksek vazife şuuruyla çalışmalarını sürdüreceğine inancımız tamdır” şeklinde açıklamada bulundu.

“Emniyet Teşkilatımız Devletimizin güven tablosudur”

Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gerekliliği için canla başla gece gündüz demeden emek veren Türk Polis Teşkilatının milletin gönlünde büyük bir yere sahip olduğunu söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Suçun ve suçlunun korkulu rüyası, devletin ve kanunların yanında olan, insanımızın can dostu olan emniyet teşkilatımız, disiplini ve merhameti ile kanunların uygulayıcı gücü ile devletimizin güven tablosudur.  15 Temmuz’da canlarını milletimizin ve devletimizin bekası uğruna siper eden, demokrasinin kalesini teslim etmeyen polisimiz, destanlarına destanlar eklemiştir” ifadelerine yer verdi.

“Polis Teşkilatını ileriye taşıyacak her adımın destekçisiyiz”

Polis Teşkilatını ileriye taşıyacak her adımın destekçisi olduklarını vurgulayan Başkan İba, huzurun teminatı olacak bir mekanizmaya her zaman ihtiyaç olduğunu söyledi.

Üstün bir vazife anlayışıyla hizmet veren Emniyet Teşkilatının, aziz Türk Milletinin barış ve emniyet içinde yaşaması için gösterdikleri fedakârlık ve kahramanlıkların, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gurur kaynağı olmaya devam edeceğini aktaran Başkan İba, polislerin olduğu kadar ailelerinin de fedakârlıklarının unutulmayacağını vurguladı.

 “Polislerimize huzurlu ve başarı dolu yıllar diliyorum”

Tüm teşkilat mensuplarının Polis Haftası'nı kutlayan Başkan İba; “Görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Edirne’mizde görev yapan polislerimiz başta olmak üzere tüm polislerimize sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu yıllar diliyorum" diyerek açıklamasını sonlandırdı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER