VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Eylül 2019 09:57:44

0 Yorum

“Ben şehit babasıyım, bana çamur bulaşmaz”

Şehit Polis Memuru Nefise Çetin Özsoy’un babası Süleyman Çetin, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi’nin hakkında yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirterek; “Doğruları söylediğim ve bazı şeyleri sorguladığım için beni dernekten dışladılar ama Ben Şehit babasıyım, bana çamur bulaşmaz” dedi.

“GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Şehit Polis Memuru Nefise Çetin Özsoy’un babası Süleyman Çetin, geçtiğimiz hafta gazetecilere bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Çetin yaptığı açıklamalarda Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi hakkında bir takım iddialarda bulunmuş ve karşılık olarak Çiftçi’de yazılı bir basın açıklaması yapmıştı. Tartışmaların gündemde çok konuşulmasının ardından Çetin tekrar gazetecilerle bir araya gelerek merak edilenler hakkında açıklamalarda bulundu. Çetin, Çiftçi’nin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Çiftçi; “Faruk Çiftçi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada beni Vali Bey’in, Belediye Başkanının, İl Emniyet Müdürünün, Sosyal Hizmetlerin, Tugay Komutanının önüne yem olarak koymak istedi. Ama ben tüm yetkililerle birebir görüştüm. Beni kimse yem yapamaz. Ben yaram olmadığı için gocunmuyorum” dedi.

“BEN BU VATANA KIZIMI VERDİM”

Çetin, derneğe davet edilme gibi bir durum olmadığını Çiftçi’nin konuya dair şaşırtmalar yaptığını ifade ederek; “Şehitler Derneği basit bir dernek değil. Geçen sene 151 tane üyesi varmış; şimdi 163 olmuş. Kimi üye yapıyor? Bana devlet tarafından verilen Şehit Ailesi kartım var. Beni üye yapmıyor bu insan. Sözde çağırmış ama ben gitmemişim. Kartı bana devlet verdi. Ben kimsenin paçavrası değilim. Ben bu vatana 32 yaşındaki kızımı verdim. Bana masal okumasın. Yok gelmişler, gitmişler, çağırmışlar falan. Böyle bir şey olmadı, beni çağırmadılar. İşin içinde oyun var” şeklinde konuştu.

“BEN ŞEHİT BABASIYIM, BANA ÇAMUR BULAŞMAZ”

Çetin, Çiftçi ve yakınlarının kendisine çamur atmaya çalıştığını belirterek; “Doğruları söylediğim ve bazı şeyleri sorguladığım için beni dernekten dışladılar ama Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Komutanlarımız her zaman yanımda oldular. Benim annem 15 Nisan’da vefat etti. Dernekten bir kişi gelmedi. Bunun hesabını vereceklerine, çamur atmaya çalışıyorlar. Ben Şehit babasıyım, bana çamur bulaşmaz” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER