VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Ekim 2019 10:06:20

0 Yorum

“Benim köyümü kimse rezil edemez” Biz köylüyüz diye mi ?

Edirne İl Özel İdaresi projeleri çerçevesinde köylere yapılan 'Karekod Uygulaması ile Kitap Okunabilen Dijital Kütüphaneli Durak' ile ilgili bazı yayım organlarında çıkan haberlere Havsa İlçesi Naipyusuf Köyü Muhtarı Serkan Şahin’den açıklama geldi.

Havsa İlçesi Naipyusuf Köyü Muhtarı Serkan Şahin köylerine yapılan durak ile ilgili çıkan haberlere üzüldüklerini dile getirdi. Her sabah öğrencilerin durağı kullandıklarını dile getiren Şahin “Biz köylüyüz 15-20 gün köyün meydanında ürünlerimizi kurutuyoruz. Mısırda kurutuyoruz. Çeltikte kurutuyoruz. Bu köyümüze durak yapılmasın anlamına gelmez. Bizlerin de iyi ve güzel yatırımları kullanmaya hakkı var. Gördüklerini malzeme edinip yazmalarına kızıyoruz. Bunları bu şekilde dillendiren kişiyle de yüz yüze görüşeceğim. Benim köyümü kimse rezil edemez. Köyümüzün meydanında kimseye ürünlerini kurutma diyemem. Köyümüze bir hizmet yapıldı. Niye bu insanların gözüne batıyor ki. Bu tarz yapılan haberler bizleri üzdü. Şuan durağın etrafı bomboş ürünler yok. Yarın yine kurutulabilir. Önemli olan niyettir. Sabahları okula giden öğrenciler oturuyor. Durağı kullanıyorlar. Bu tarz haberler  ile ellerine ne geçiyor anlamıyorum. Hem iyi bir Edirne olsun diye uğraşıyorlar hem de kendi köylüsünü karalıyorlar” dedi.

Havsa İlçesi Naipyusuf Köyü içinde bulunan ve  'Karekod Uygulaması ile Kitap Okunabilen Dijital Kütüphaneli Durak'Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, "Burada sadece köy minibüsü var ki yolcular kahvelerde oturuyor ve minibüs gelince biniliyor. Kimse kullanmıyor” yorumlarına neden olmuştu. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER