VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Şubat 2020 09:33:06

0 Yorum

Bilgilendirme toplantısı yaptılar

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Meridyen 360 Danışmanlık İnsan Kaynakları Ticaret Limited Şirketi Edirne Şubesi işbirliğinde "2020 Yılı Asgari Ücret Maliyetlerinin Azaltılması, İstihdam Teşvikleri ve Muhtasar Prim Hizmet Beyanname Uygu

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Meridyen 360 Danışmanlık İnsan Kaynakları Ticaret Limited Şirketi Edirne Şubesi işbirliğinde "2020 Yılı Asgari Ücret Maliyetlerinin Azaltılması, İstihdam Teşvikleri ve Muhtasar Prim Hizmet Beyanname Uygulamaları" hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M. Emre Alp ve ESMMMO Başkanı Enver Çevik katılım sağladı.

İstihdam teşviklerinin önemine değinen ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt açılış konuşmasında “Odamız ve Meridyen 360 Danışmanlık arasında gerçekleştirdiğimiz protokol kapsamında üyelerimizin istihdamını artırma ve işverenleri desteklemeye yönelik teşvikler hakkında bilgilendirmek amacıyla bu toplantıyı düzenlemiş bulunmaktayız. Mevcut istihdam teşviklerinden yararlanan üye sayımızın artması adına daha önce de birçok çalışma gerçekleştirdik. Bugün buna ilave olarak işverenler için çok önemli olan maliyetlerin azaltılmasına yönelik uygulamalar ile ilgili detaylı bilgilendirme sağlanacak. Toplantının tüm katılımcılarımıza verimli geçmesini temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

İlk olarak sunumunu gerçekleştiren İş Hukuku Sosyal Güvenlik Uzmanı Özkan Sarıkaya yeni yılda işverenlerin maliyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturan işçi ücret maliyet artışları, sigorta primi, gelir vergisi ve damga vergisi tutarlarından istisna ödeme kalemleri ve ilave istihdam teşviklerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Ardından 2018’den 2019’a ve 2019’dan 2020’ye asgari ücret ve buna bağlı maliyet artışları, teşvik ve desteklerin amaçları, sorumluluk ve yaptırımlarının değerlendirilmesi, cari dönemde uygulanabilecek ilave istihdam teşvikleri ve bu teşviklerin uygulama detayları, geçmiş döneme ilişkin uygulanabilecek ilave istihdam teşvikleri ve bu teşviklerin uygulama detayları, işveren desteklerinde henüz belirsiz olan durumlar ve sigorta primi ve gelir vergisi istisnası olan ücret dışı ödemeler ana konu başlıklarında sunumlarını gerçekleştirdi.

2001-2016 yılı Sosyal Güvenlik Denetmenlerinden Onur Tok’un sunumunda ise Muhtasar Prim Hizmet Belgesi Hakkında detaylı bilgilendirme gerçekleştirdi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER