VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Aralık 2018 10:16:59

0 Yorum

“Bir hayalimiz var”

Sınırı kürek çekerek geçmek istiyorlar!

Türkiye'nin sınırı aşan ilk doğa yürüyüşü olma özelliğini elinde bulunduran ve bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiren EDOSK ekibinin hayali bu kez sınırı kanolarla kürek çekerek geçmek.

EDOSK Başkanı Orkun Akman yaptığı açıklamada: “Derneğimiz EDOSK tarafından tasarlanan ve bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin sınırı aşan ilk doğa yürüyüşü olma özelliğini elinde bulunduran ‘Arda boyları doğa yürüyüşü etkinliği’miz 23 Aralık Pazar 2018 de sadece Edirne’ den değil Trakya’ nın çeşitli yerlerinden kırk doğa severle sorunsuz bir şekilde bitti. Pazarkule’ den başlayan pasaport işlemleri ardından sınır aştık ve kastanyas arda boyunda sabah sporunun ardından uğruna türkülerin yakıldığı rizia köyüne kadar gittik. Daha sonra burada Yunan köylüler ile sohbet ettik. Toplamda 15 km’lik bir yol gidildi. Türkiye’nin sınırı aşan ilk doğa yürüyüşü yaptığımız için gururluyuz. Üç yıldır yapıyoruz bundan sonra her yıl yapmaya devam edeceğiz.

 EDOSK olarak bir hayalimiz var sınırı bu sefer kanolarla geçmek. Arda nehri’nin Yunanistan kısmından başlayıp Edirne’de Meriç nehrinde bitirmek. Tabi bunu için birçok bürokratik sıkıntı olacağını biliyoruz ama ileride daha iyi ilişkiler ile yürüyerek geçtiğimiz sınır kanolarla kürek çekerek nehirden geçebiliriz” dedi. Haber Merkezi  

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER