VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Kasım 2020 16:51:22

0 Yorum

“Bırakılan mirasa sahip çıkmaya devam ediyoruz”

Uzunköprü İl Genel Meclis üyesi Ahmet Sarıgül, İl Genel Meclisi’nin 9’ncu toplantısının 13. Birleşiminde gündem dışı söz alarak Uzunköprü ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü nedeniyle konuşma gerçekleştirdi.

İl Genel Meclisi’nin 9’ncu toplantısının 13.birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleşti. Basına kapalı gerçekleştiren toplantıda Uzunköprü İl Genel Meclis üyesi Ahmet Sarıgül, gündem dışı söz alarak Uzunköprü’nün düşman işgalinden kurtuluşun 98. Yıldönümü dolayısıyla İl Genel Meclis üyelerine konuşma yaptı. Sarıgül, konuşmasında şunları kaydetti; “18 Kasım 1922,Bundan 98.  Yıl önce yazılan kahramanlık destanının bir parçası olarak canını, tüm varlığını ortaya koyarak Uzunköprü ilçemizi düşman işgalinden kurtaran aziz kahramanlarımızın verdiği mücadeleyi, yazdığı destanı bir kez daha yüreklerimizde hissediyor, bizlere bıraktıkları mirasa canla, başla sahip çıkmaya devam ediyoruz. Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizi özgürlüğü için verdiğimiz mücadeleyi asla unutmayarak, gelecek nesillere taşımaya, kurtuluş günlerimizi büyük bir coşku ile kardeşçe ve barış içerisinde hep birlikte kutlamaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Uzunköprü İlçemizin Kurutuluş Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum” dedi.    Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER