VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Ağustos 2019 09:59:27

0 Yorum

“Biz Edirne’nin imajını düşünüyoruz”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kapıkule’de kurulan çadır hakkında; “Ayıplı bir mal satılırsa, bu malı alan kime müracaat edecek? Kiminle irtibat kuracak. Ayıplı malı alan 'Ben Edirne'de kandırıldım' diyebilir. Biz Edirne'nin imajını düşünüyoruz, kişilerin ticaretini düşünmüyoruz” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri düzenledikleri basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dün ETSO salonunda gerçekleştirilen toplantıda Zıpkınkurt ana gündem maddeleri Kapıkule’deki çadır ve Gurbetçi yoğunluğu hakkındaydı. Zıpkınkurt, kurulan çadır hakkında; “dün çadıra beyaz diyenler bugün siyah diyor. Biz çadıra karşı olduğumuzu söyledik. Bizim için önemli olan Edirne’nin imajı” dedi. Zıpkınkurt, Edirne'nin alışveriş çadırıyla kaybedecek zamanı olmadığını belirterek; “Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak başından beri çadırın Edirne esnafına zarar vereceği konusunda açıklamalarımız var. Edirne'de bu çadırın kurulmasına ihtiyacı yok. Çadır Edirne'ye çok fazla değer kazandırmayacak, çok fazla bir katma değeri olmayacak. Çadır yurt dışından gelen insanların veya sınır kapısında sıra bekleyen insanların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir şey olabilir mi, tartışılır, konuşulur. Edirne o kadar zengin ve güzel bir kent ki Edirne'nin alışveriş çadırıyla kaybedecek zamanı yok” şeklinde konuştu. Kapıkule yakınında kurulan çadırda satılan ürünlerin incelenmesi gerektiğini vurgulayan Zıpkınkurt, “40 gün sonra bu çadır sökülecek ve gidecek. Ayıplı bir mal satılırsa, bu malı alan kime müracaat edecek? Kiminle irtibat kuracak. Ayıplı malı alan 'Ben Edirne'de kandırıldım' diyebilir. 40 gün burada birileri ‘çakma’ mal dediğimiz ürünü satıp niye Edirne’min imajını kötületeyim. Edirne ekonomisine katkısı yok bu çadırın. Biz Edirne'nin imajını düşünüyoruz, kişilerin ticaretini düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

“GURBETÇİLERİMİZE İYİ DAVRANALIM”

Zıpkınkurt, gurbetçilerin oluşturduğu yoğunluğa karşı iyi davranılması gerektirdiğini vurgulayarak; “Saat 06.15'te kente girişin olduğu Gazi Mihal Köprüsü virajının tıkandığını gördüm. Gazi Mihal Köprüsü'nün Alman plakalı araçlardan iki sabahtır tıkandığını gördük. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Şehre demek ki biz gurbetçilerimizi sokabiliyoruz. Hiçbir otelimizde yer yok. Otellerimiz, pansiyonlarımız her taraf dolu. Yeter ki biz gurbetçilerimize iyi davranalım, farklı fiyatlar uygulamayalım, şikâyet almayalım. Gurbetçilerimiz girişte nasıl gezip alışveriş yapıyorlarsa, dönüşte de aynı şekilde kente uğrasınlar. Gurbetçilerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER