VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Ocak 2019 10:02:43

0 Yorum

“Bizim işimiz farkındalık yaratmak”

Dr. Ayten Canalp her şeyden önce bir anne… Mesleğini severek yapan başarılı bir hekim ve ilimize atanan Edirne Valisi Ekrem Canalp’in eşi…

 

Dr. Ayten Canalp her şeyden önce bir anne… Mesleğini severek yapan başarılı bir hekim ve ilimize atanan Edirne Valisi Ekrem Canalp’in eşi… Bu yazının yazılma vesilesi ise Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Bali’nin organize ettiği nezaket ziyareti…

        Vali Konağı kapısında  Dr. Ayten hanımın güler yüzü ile daha içeriye  girmeden ısınıyoruz.Bu ziyaret şehrimin yardımsever kadınlarının bir bakıma hoş geldin ziyareti.Ziyarete eşlik etmek ise benim için ayrıca bir onur.

Ziyarette Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Bali, AAlgurlar Otomotiv Şirketinin  Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Algur, Sibel Yıldırım, Nermin Külekçioğlu, Nurdan Keçeci, Edirne Panço Giyimin sahibi Başak Alamut ile birlikte gerçekleştirdik...Sibel Yıldırım daha önce bir çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştı.Şimdi bu isimlere yeni girişimci  ve güçlü kadınların eklenmesine çok sevindim.

Bu zamana kadar kentimde görev yapan valilerimizin eşleri ile tanışma fırsatım olmuştu.Hepsi güzel anılar izler bıraktılar.Çeşitli çalışmalar projeler başlattılar...Devlette devamlılık esastır  hesabı şimdi bu güzel ve önemli görevi Ayten Hanım üstleniyor.Nazik kabulu hem çok keyifli hem de çok lezzetliydi.Zamanın nasıl geçtiğini anlamdan sohbetler yer değiştirdi.Sanki yıllardır Edirne’de yaşarmışçasına eşlik etti bizlere...

Uzun yıllardır sürdürdüğü kutsal hekimlik görevinde çalıştığı yerleri ve güzel anılarını anlattı .

Ankara’da Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı görevindeyken gaziler için yarattıkları farkındalık çalışmalarını dile getirirken içtenliğini ve samimiyetini sizlere nasıl yazabilirim bilemedim.

Sayın valimizin eşi Ayten Hanım anladım ki Edirne’yi çok sevmiş.Burada gönüllü yardımsever kadınlarımızla yapamayacağı proje yok diyebilirim.Çünkü konuşmayı, dayanışmayı dahası mütevazi tavırları ile yaşamı paylaşmayı seçtiği ve mesleği ile bütünleştiği aşikar.

Edirne çok şanlı çünkü , Sayın Valimiz Ekrem Canalp ve eşi Dr.Ayten Canalp çalışmayı, üretmeyi çok seviyorlar. Ayten Hanımın da sohbetlerinde dediği gibi “ Bizim işimiz hizmet etmek, farkındalık yaratmak.Bunları da siz gönüllü yardımsever kadınlarımız ile yapabilir çevremizide özendirebiliriz”

Şehrimi güzel projeli günler bekliyor.Ne diyeyim...Hoş geldiniz sefa verdiniz...

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER