VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 11 Ekim 2021 21:16:06

0 Yorum

Böbrek taşı için ilginç yöntem

“Böbrek taşlarınızı dökemiyorsanız, arabayla 2 tur atın”

Sürücüler tarafından ‘Böbrek düşüren yol’ olarak tanımlanan Şükrüpaşa Mahallesi Şehit Oğuz Yelken Sokak’ın yolları sosyal medyada yorum yağmuruna tutuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı ise yolların müteahhitlerin yapacağını dile getirdi. Tasmalı sosyal medyada alay konusu olan yollar hakkında; “Taş yollar için müteahhite yer teslimi yapıyorlar. Öncelikle bu bölgelerdeki onarımları müteahhit yapacak. Sıraya koyuyorlar. Müteahhitlere bir itiraz süresi veriliyor. O süre de bitmiş, itiraz olmamış. Yerleri teslim edecekler ama nereden önce başlayacağını bilmiyoruz” diye konuştu.

Sosyal medyada bir vatandaşın yapmış olduğu “Böbrek taşlarınızı dökemiyorsanız, Dinlenti Park ile 15 Temmuz Parkı arası arabayla 2 tur atın hepsi dökülür” paylaşımın altına tepki içeren yorumlar yapıldı. Konuyla ilgili sokaktaki bozuklukların ne zaman giderileceğine dair konuşma yaptığımız Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı; “Taş yollar için müteahhite yer teslimi yapıyorlar. Öncelikle bu bölgelerdeki onarımları müteahhit yapacak. Sıraya koyuyorlar. Çünkü hassas bölgeler, okul bölgelerini bitirecekler. Aileler çocuklarını götürüyor. Daha sonra sırasıyla yapılacak. Kısacası müteahhitler yapacak” dedi.

“BELEDİYE İŞİNİ YETİŞTİREMİYOR”

Öğrencilerin de zaman geçirmek için tercih ettiği Şehit Astsubay Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı’nın yan sokağında oluşan çukurlardan ötürü birçok şikâyet geldiğini de bildiren Tasmalı; “Belediye işini yetiştiremiyor. 11- 12 kişilik bir ekip var ama yetişemiyor. Bunları müteahhit yapacak. Ben fen işleri müdürlüğüne gittim, onlar yer teslimi yapıyorlar müteahhite bir itiraz süresi veriliyor. O süre de bitmiş itiraz olmamış. Yerleri teslim edecekler. Ama nereden önce başlayacağını bilmiyoruz önce okul bölgelerini yapacaklarını belirttiler. Orada da gençler parka giriyorlar. Oturma gruplarını da pandemiden dolayı koydurulmadı, çimenlerde oturuyor gençler. Ara sokaklara da araçlar giriyor birçok şikâyet oluyor ama oturmuş artık sistem” açıklamasını yaptı.

Sokaklardaki yol onarım çalışmalarında önceliğin okul sokakları olduğunu da vurgulayan Tasmalı; “ Sıraya koydular. Onların yanındaki sokaklarda var. Taş onarımı olacak. İhale yapıldı ama Fen işleri Müdürümüz önce okul bölgeleri yapılacak dedi. Çünkü okula sabah erkenden öğrencilerini getiriyor aileler. Daha sonra da diğer yerlere geçileceğini söyledi.  Hava müsait olduğu zamanlarda da asfalt çalışmaları devam edecek” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ

(Haziran 2020)

((Ekim 2021)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER