VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Haziran 2018 10:02:03

0 Yorum

“Bu sözleri misliyle iade ederiz.”

“Bu sözleri misliyle iade ederiz.” 

CHP parti meclisi üyesi  Gökhan Günaydın Edirne CHP İl Teşkilatı binasında düzenlenen basın toplantısına katıldı. Günaydın Batı Trakya’dan, oradan, buradan, kimisi doğudan gelen, kendisini ifade edemeyen ezik insanlar” ifadesini kullanan AKP Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol’a gönderme yaptı.

Düzenlenen mitinglerde “Artık Yeter” sözünü haykırıyorlar. “Artık Yeter” sözü Türkiye‘nin kötü yönetilmesinedir, insanların içleştirilmesinedir. Bir adamın bütün ülkenin kaderine el koymasınadır. Ve o adamın etrafındaki kötü kadroların Türkiye’nin kötü taraflara sürüklenmesinedir. İçişleri Bakanlığı koltuğunu işgal etmekte olan şahıs diyor ki ; “Mantar tabancası patlasa Cumhuriyet Halk Partililer kaçar.” İçişleri bakanı bu mantar tabancısıyla neyi kastediyor bilmiyoruz. Ama kaçar dediği Cumhuriyet Halk Partililerin bu memleketin kurucu kadrolarından olduğunu unutmamak lazım. Kuvay-i Milliye’ den gelen bir partiyiz. Ve birileri o mantar tabancayı patlatacak olursa, patlattığına pişman ederiz onları. CHP barıştan, demokrasiden yanadır. CHP kuşkusuz tehditlere aldıracak, onlardan çekinecek değildir. Seçime 5 gün kalmışken bir İçişleri Bakanı’nın ülkeyi ve vatandaşları tehdit etmeye kalkması içinde bulunduğumuz tablonun rehavetini göstermektedir.

“KUVAY-İ MİLLİYE’DEN GELEN BİR PARTİYİZ”

“Batı Trakya’dan, oradan, buradan, kimisi doğudan gelen, kendisini ifade edemeyen ezik insanlar” ifadesini kullanan AKP Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol’a gönderme yapan Günaydın, ”Bu bir insanın asla söylememesi gerektiği, söyleyemeyeceği bir şeydir. Bu ağızdan kaçtıysa vahim tablodur, ağızdan kaçmayıp bilinçli bir şekilde söylendiyse ayrı bir vahim tablodur. Şüphesiz akıllarında sadece Balkanlardan bu ülkeye göçmüş yurttaşlarımız değil, onların da kökeninde Mustafa Kemal Atatürk’ e karşı duydukları kin ve nefret yatmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk bizim önderimizdir. Balkanlardan göç edip bu memlekete yerleşmiş olan vatandaşlarımıza yönelik söylenmiş bu sözleri misliyle iade ederiz.”  dedi.

Ekonomiye de değinen Günaydın; “Siyasi polemiklerin ötesinde ekonomiden söz etmek istiyorum. Yılda iki yüz elli milyar dolara yakın sıcak paraya ihtiyaç duyan ya değilse döndürülmesi imkansız olan bir iktisadi çöküntü tablosu ile karşı karşıyayız. Bir trilyon dolardan fazla vergi toplayan, altmış milyar doların üzerinde özelleştirme gelirine sahip olan, köprülerle övünen bir iktidar ülkeyi yolun sonuna getirmiştir. Tarım, sanayi çökmüştür. İş aramaktan vazgeçenlerle birlikte bu ülkede altı buçuk milyon insan işsiz konumdadır. Her 4 üniversite mezunu gençlerimizden en az 1 tanesi işsiz. Enflasyon çift haneleri görmüş durumdadır. Euro 6 TL, dolar 5 TL yaklaşmıştır. Bu tablolara rağmen hala çözüm yaratılmamaktadır. Edirne’ de bugün buğday hasadı var ve Türkiye’de buğdaya yönelik çok önemli bir talep olmasına rağmen yerli üretici, ürettiği ürüne 1 lira para bulamıyor. Çifti, 15 yıllık AKP iktidarı içerisinde tarım yapmaktan vazgeçti. Bunun sebebi artan girdi fiyatlarına rağmen çıktı fiyatlarının buna paralel bir artış göstermemesidir. Türkiye’nin sorunları vardır. Bu sorunların hiçbiri de çözümsüz değildir. Bu sorunlara talibiz. Türkiye sahipsiz değildir.” diye ekledi. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER