VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Eylül 2018 10:23:23

1 Yorum

Bu türe Edirne’de hiç rastlanmadı “Ne arazimizde ne de evlerimizde gördük”

Edirne Ziraat Odası Meclis üyesi Nuri Bostancı daha önce Edirne’de görülmeyen bir akrep türü yakalandığını açıkladı. Bostancı yaptığı açıklamada: “Akrebi internetten araştırdığımızda Edirnede bulunmayan bir tür. Büyük bir ihtimalle buraya Suriyeli göçmenler ile beraber gelmiş olabileceğini düşünüyoruz. Ve bu yavru bir akrep daha fazla olabileceği kanaatindeyim. İnşallah daha fazla çoğalmaz ve halkımıza zarar vermez” dedi.

         Edirne Ziraat Odası Meclisi üyelerinden olan Nuri Bostancı yaptığı açıklamada: “Bu akrebi bir arkadaşımız Saraçhane Mahallesindeki evinin merdivenlerde bulmuş. Kavanozun içine koymuş. Bize ulaşarak ne yapabiliriz diye sordu. Bizde bunu ziraat odasında değerlendire biliriz kurum ve kuruluşlara ulaşabiliriz dedik. Akrebi internetten araştırdığımızda Edirnede bulunmayan bir tür. Büyük bir ihtimalle buraya Suriyeli göçmenler ile beraber gelmiş olabileceğini düşünüyoruz. Ve bu yavru bir akrep daha fazla olabileceği kanaatindeyim. İnşallah daha fazla çoğalmaz ve halkımıza zarar vermez” dedi.

Daha önce görülmediğini söyleyen Bostancı “ilk defa karşılaştık böyle bir akrep gördük. Bizde çiftçilikle uğraşan insalarız ne arazimizde nede evlerimizde gördük. Yakalandığında canlıydı fakat dünden beri hareketsiz ya öldü yada akreplerin doğaları gereği intihar etme alışkanları olduğu için intihar ettiğini düşünüyoruz. İnternette baktığımızda aynı cins olan akrepler sarıkız isimli olan türdür. Hatay, Kilis ve Suriye tarafında yaşadığını öğrendik. Akrep türlerine göre iki kat daha zehirli olduğunu öğrendik ve evin belediye tarafından ilaçnacağını açıkladı. Haber Merkezi

Ayşekadınlı 04 Ocak 2019 09:01:52 Cevap Yaz
(0)
(0)
İki yıl öncesi ben imha ettim. Evimin içerisinde görmüştüm
Adınız Soyadınız
Kapat
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER