VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Şubat 2019 09:18:34

0 Yorum

“Burada patron yok herkes çalışan”

Adliye Cafe Restoran’ın açılışı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı tarafından yapıldı.

         Başkan Recep Gürkan açılışta “Benim kadınlarla ilgili çok sevdiğim bir söz vardır. ‘Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur. Kalan yarısını da kadınlar yetiştirir.’ Hangi açıdan bakarsanız bakın kadınlar gerçekten baş tacımız. Bu bağlamda kadın girişimcilerin yeni bir iş yeri açıyor olması, onların o sahiplenme, koruma, bakmak, büyütme içgüdülerinin ticaret hayatına da yansıdığını gösteriyor. Bu çok önemli bir gösterge. Ben iki kardeşimize de başarılar diliyorum. Allah onların gönüllerindekini versin. Örnek bir işletme olacağına inanıyorum. Kadının elinin değdiği her şey güzel, değerli, anlamlı, temiz pırıl pırıl olur. Başarılar, bol kazançlar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

         Nuri Böcekbakan eşliğinde dualar okundu. Davetlilere ikram yapıldı. Kadın girişimci 44 yaşında Figen Feda, “Bu işletmeyi arkadaşımla birlikte açıyoruz. Burada tamamen kadınların elinden çıkan ev yemekleri, lezzetli yemekler yapıyoruz. Mutfakta çalışanların hepsi kadın. Biz kadınların kendi ayaklarının üstünde durması lazım. Bu işletmede kadın dayanışması var. Yemekleri hep birlikte yapıp hizmet vereceğiz. Sulu yemek çeşitlerimiz var. Sabah çorba, poğaça ve börekte olacak. Burada patron yok herkes çalışan. Biz bir aileyiz. Hep birlikte mutfaktayız” dedi.

         Kadın girişimci 43 yaşındaki Mürşen Alptekin de, “Çocuklarımız anasınıfındayken arkadaş olduk. Uzun süredir beraberiz. Bu işin üstesinden gelebileceğimizi düşündük. Başaracağız. Kadınlar cesaretli olmalı. Kadınlar her işi her zaman her yerde yapabilir” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER