VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Temmuz 2020 15:16:28

0 Yorum

“Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” Edirne’de

 “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” tırı bugün İlimize geldi. 2 gün boyunca Şehrimizde bulunacak olan mobil müze Çanakkale Şehidi, Şehit Yüzbaşı Yusuf Kenan Heykeli önünde vatandaşlar ile buluştu.

Bugün Edirne’ye gelen Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 81 ilimizde 7’den 77’ye herkese kapılarını açıyor. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergilendiği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi.  

15-16 Temmuz 2020 tarihlerinde iki gün boyunca Edirne’de olacak Mobil Müze’de sağlık tedbirleri de sıkı bir şekilde alındı. Müzeye girişte vatandaşlar ayaklı dezenfektanlarıyla ellerini dezenfekte ederken, görevliler tarafından müzeye giriş yapacak olan kişilerin ateşi ölçülüyor. Maskesiz girişin yasak olduğu müzenin içerisinde sosyal mesafe kurallarından dolayı aynı anda 12 kişiden fazla kişi alınmıyor.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER