VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Ekim 2020 17:17:22

0 Yorum

Çarşı, pazar turist doldu ‘Tedbirsizler maskeleri yere attı’

Her hafta Cuma günleri kurulan Ulus Pazarına Bulgar vatandaşlar diğer haftalarda olduğu gibi akın etmeye devam ediyor. PCR testi ve 14 gün karantina zorunluluğunu kaldırması doğrultusunda Bulgar vatandaşlar, Edirne’de bulunan Ulus Pazarına ve Saraçlar Caddesi’nde yoğunluk oluşturdu.  Bazı kişiler tarafından maskelerin bilinçsizce yerlere atıldığı görüldü.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu, Şehir dışından gelen esnafların Hayat Eve Sığar (HES) kodu aldığını söyleyen Reisoğlu, esnafların takiplerinin HES kodu sayesinde yapıldığını belirtti. Pazarda sağlık tedbirlerinin alındığını ifade eden Reisoğlu;”Edirne Ulus pazarında yine Bulgar vatandaşların yoğun olduğu bir gün yaşanıyor. Bu yoğunluğa rağmen bütün önlemleri almaktayız. Edirne Valiliği, Edirne Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pazarlarda sürekli kontroller yapılıyor. Maske ve hijyen kurallarına harfiyen uyulması için Bulgarca anonslar yapılmaktadır. Biz esnaflar olarak önce tedbir, önce sağlık, daha sonra alışveriş diyoruz. İstanbul, Babaeski, Keşan, Trakya bölgesinden gelen tüm esnaflarımızın HES kodlarını alıyoruz. Valilik, Belediye ve İl Sağlık Müdürlüğüne bildiriyoruz. Filyasyon ve pozitif olma ihtimali olanlar var mı diye araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bulgar turistlerin çoğunlukta olduğu Ulus Pazarında yoğunluktan dolayı sosyal mesafe kuralı hiçe sayılırken, bazı tedbirsiz kişilerin ağzına takması gereken maskeleri yere attıkları görüldü.

Ulus Pazarının yanı sıra Bulgar vatandaşlar, ilimizde bulunan Saraçlar Caddesi’nde de yoğunluk oluşturdu. Kur farkından dolayı alışveriş için Edirne’yi tercih eden turistler alışveriş ihtiyaçları kentimizden karşıladı.    Ali KARAMAN

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER