VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 11 Ekim 2021 21:14:19

0 Yorum

Çevre düzenlemesi için yıkım başladı

Mimar Sinan'ın ‘ustalık eserim’ olarak tanımladığı eseri Selimiye Camii çevresinde uzun süredir yapılması planlanan düzenleme çalışmalarının hazırlıklarına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla hız kazandırılmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Edirne Belediyesi’nin, projeye ilişkin protokolün esaslarını belirlemesinin ardından ihaleye çıkarılan Selimiye Cami Meydanı düzenlemesi için çalışmalar da başlatıldı. Çalışmalar kapsamında, meydanda yer alan 16 tane dükkânın yıkımı dün gerçekleştirildi.

Meydanda gerçekleştirilecek olan çalışmalar öncesi güvenlik önlemleri alındı. Dün başlayan yıkım çalışmaları kapsamında 16 adet dükkânın da iş makineleriyle yıkımı gerçekleştirildi. Selimiye Cami Meydanı düzenlemesi için başlatılan ve 130 gün sürecek olan 1. Etap çalışmalarında işçi, usta ve teknik çalışandan oluşan 40 kişilik ekip görev yapıyor. Ekipman olarak ise kırıcı, kamyon ve kepçeden oluşan 10 iş makinesi kullanılıyor.

Diğer taraftan çalışmalar kapsamında geçtiğimiz günlerde kaldırılan Mimar Sinan ve Fatih Sultan Mehmet heykellerinin de projenin tamamlanmasının ardından aynı alana konulacağı belirtildi. Meydan düzenlemesinin ise yaklaşık 6 ayda tamamlanması planlanıyor. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER