VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Aralık 2018 10:34:14

0 Yorum

Cezadan  öte  birşey…

Küçük bir il, birbirimizi tanıyoruz,

Derdimizi yüz yüze iletebiliyoruz diye,

Bugüne kadar Edirne’de özellikle yönetimle ilgili bir konuyu kesinlikle yazılarıma konu yapmamıştım, yapmak da istemiyorum.

Ancak bir konuyu samimiyetle iletmek zorunda kaldım.

Muhatabı kim ya da kimler olur ve insanları mağdur etmeyecek bir uygulamayı ve bölgede yeni bir düzenleme yapmayı düşünürler mi bilemem. Yetkililerin takdir edeceği bir durum. Ancak bilinmelidir ki, insanların mağdur ve şikayetçi olduğu ciddi bir durum.

Bostanpazarı; Belediye Hal’inin bulunduğu cadde boyunca halkın ve yabancıların alışveriş ettiği birçok dükkan ve hatta kooperatif satış depoları var. Zahirecisi, sobacısı, bakkalı, lokantası ne ararsan var. Bir çoğu da ağır ve araca yüklenmesi gereken malzeme satıyor. Bu cadde ve devamı ile benzeri tüm cadde ve sokaklarda, uygun olmasa da bu şartlarda  yolun sağında tek sıra park yapıldığını hepimiz biliyoruz ve görüyoruz. Hatta bazı yerlerde Belediye tarafından park yeri ücreti bile alıyoruz.

Ben de 29 Kasım günü, kümes hayvanlarıma çuvalla yem ve sobacıdan boru almak için diğer araçlar gibi, kısa bir süre bu dükkanların önüne park ettim. Daha Zahireciye girer girmez, biri sokakta bağırmaya başladı.” Abi Polis fotoğraf çekerek geçti, yine ceza  yazıyor.” E- Devlet üzerinden sorgulama yaptığımda, bana da ceza yazıldığını gördüm. Elbette cezayı yazanın kişisel bir kastı ya da bir hatası söz konusu olamaz, verilen görevi yapıyor.

Ancak; sorumlu davranmaya çalışan, Devlet’e saygılı  bir vatandaş olarak o an ; ceza parası aklıma bile gelmeksizin, bir yandan suçluluk duygusuna kapıldım öte yandan da onlarca Bulgar ve Yunan’lı arasında bir yalnızlık ve sahipsizlik duygusu ile gerçekten üzüldüm. Bu nasıl işti, istenmese de şartların buna zorladığı, yıllardır böyle uygulandığı biliniyordu ve hiçbir önleyici, düzenleyici tedbire başvurmadan ceza uygulanıyordu. Açıkçası amaç; artık burada park edilmesini önlemek değil de, sanki gelsin park etsin de ceza yazalım gibi bir uygulama idi.

Bu dükkanlar burada satış yapıyor ise, ağır malzemeleri yüklemek için araçların burada durması gerektiğini ve yıllardır da durduğunu bilmeyen, görmeyen ve de kendisi dahi park yapmayan var mı idi ?

Etrafta konuşuluyor, inanmıyordum ama, anlaşılan bu ceza, esnafın da yakıştırdığı gibi, bildiğimiz Trafik Cezasından başka bir şeydi.

Amaç ne olursa olsun, Devletim’e helal olsun inancı ile.

Sağlıcakla kalın.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER