VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Eylül 2019 09:59:18

0 Yorum

CHP 96 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 96’ncı yaşını kutluyor. CHP Edirne İl Başkanlığı, 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Edirne'de tören düzenledi.

CHP’nin 96’ncı yılında Edirne’de tören düzenlendi. Edirne Belediye Başkanlığı binası önünde oluşturulan kortej Atatürk Anıtında hazırlanan tören alanına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, partililer olmak üzere yoğun katılım vardı.

“HER 9 EYLÜL BİZİM İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR”

Pekcanlı, parti çelengini Atatürk Anıtına sunduktan sonra günün anlam ve önemi hakkında konuşma gerçekleştirdi. Pekcanlı; “9 Eylül 1923 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan partimiz Çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini atmıştır. Eğer bu gün ülkemizde sıradan bir halk çocuğu parti başkanı, Başbakan, cumhurbaşkanı olabiliyorsa, insan hakları, adalet özgürlük gibi kavramlar toplumun büyük önem verdiği değerlerse bunu Türkiye’nin temeline koyan Cumhuriyet Halk Partisidir. Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve mücadele etmeye de devam edecektir. CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. Şehit haberleri yüreğimize bir kor gibi düşerken suçsuz insanlar hapishanelerdeyken, tacize uğrayan evlatlarımız, çocuk gelinlerimiz içimizi acıtırken adalet arayan ama adaleti bulamayan insanlarımız varken ülkemizde huzur barış adalet var diyemeyiz. Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine  ihtiyacı vardır. Eşit haklara sahip insanların yaşadığı Bir Türkiye’nin garantisidir Cumhuriyet Halk Partisi. Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıçtır. Cumhuriyet Halk Partisi Kurulurken duyulan heyecanı bu gün de bizler yaşamaktayız. Her zaman Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımız devam edecektir. Ülkemizin aydınlığa çıkması için toplumun çıkarları için örgütlerimizle mücadelemiz devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, Bir neferi olmaktan onur duyduğum,  partimizin 96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER