VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Aralık 2018 10:37:48

0 Yorum

CHP Edirne için Recep Gürkan’a güvendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayını mevcut başkan Recep Gürkan olarak açıkladı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanan MYK'de yaklaşık 300 seçim bölgesi için yapılan eğilim ve merkez yoklaması ile anket çalışmaları ele alarak adayları PM'nin onayına sundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayını mevcut başkan Recep Gürkan olarak açıkladı.

Edirne Belediye Başkanı olan Recep Gürkan 31 Mart’ta yapılacak seçimleri kazanırsa Edirne’de ikinci dönemine başlayacak.

Recep Gürkan kimdir ?

1964 yılında Edirne İpsala’da doğdu. 1983 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulundan, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal bilimler bölümünden mezun oldu.1998-2003 tarihleri arasında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürlüğü ve milli eğitim müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.2004 yılında Edirne Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon müdürlüğü görevi ile birlikte Edirne Valiliği Sınır Ötesi İş Birliği faaliyetleri ve Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programlarında görev aldı.Trakya Kalkınma Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü.2005 yılında Trakya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atandı. Üniversite Yönetim Kurulu ile Üniversite Senatosu raportörlüklerini yürüttü. Trakya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark A.Ş. yönetim kurulu kurucu üyeliği yaptı. Edirne Atatürkçü Düşünce Derneği, Edirne Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Edirne Turizm Derneği, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünün kurucu üyelikleri ve yöneticiliklerinde bulundu.1990-1995 yılları arasında Eğitim-İş Edirne İl Başkanlığı ile daha sonra kurulan Eğitim-Sen Genel Merkez kurucu üyesi ve yöneticisi olarak görev yaptı.12 Haziran 2011 seçimlerinde CHP Edirne Milletvekili olarak seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanı olarak seçildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER