VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Mart 2020 11:16:26

0 Yorum

Corona virus’e karşı tedbirler sıklaştırdı

Uzunköprü Belediyesi,  tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı önlemlerini sıklaştırdı. Alınan önlemler kapsamında, belediye bünyesinde kurulan dezenfeksiyon ekip sayıları arttırılırken; kurum ve kuruluşlar başta ol

Uzunköprü Belediyesi,  tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı önlemlerini sıklaştırdı. Alınan önlemler kapsamında, belediye bünyesinde kurulan dezenfeksiyon ekip sayıları arttırılırken; kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere halkın yoğun kullanımında olan alanlarda sıkı bir şekilde dezenfeksiyon işlemi devam ediyor.

Uzunköprü Belediyesi tarafından CoronaVirus’e karşı alınan önlemler kapsamında dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra Atatürk Kültür Merkezi'ndeki etkinlikler geçici bir süre durduruldu. Kent Müzesi, Kültür ve Sanat evi ziyarete kapatıldı. Kurslar ileri bir tarihe ertelenirken, nikâhlara da davetli sınırlaması getirildi. 

Ülkemizde korona virüs testinin (COVID-19) pozitif çıktığının duyurulmasının ardından, Uzunköprü Belediyesi hastalıktan korunmaya yönelik hijyen çalışmalarını sıklaştırdı.

Yapılan çalışmalara ilişkin olarak konuşan Belediye Başkanı Özlem Becan; “Çalışmalarımız kapsamında; toplum sağlığını etkileyebilecek olan kültür merkezi, sosyal alanlar, cami, park ve bahçeler, okullar, eğitim kurumları (kurslar) toplu taşıma araçları gibi toplumsal kullanım alanlarında 7/24 dezenfeksiyon işlemi yapıyoruz. Belediyemize ait hizmet binaları, kültür merkezi, hükümet konağı, adliye …vb. insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde de ara vermeden belirlenen periyotlarla çalışmalarımız devam etmektedir. Bununla birlikte ana cadde ve meydanlarımızı da en sık şekilde yıkayarak dezenfekte ediyoruz. Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Uzunköprü Belediyesi olarak bu yönde çalışmalarımızı tehdit ortadan kalkana dek sürdüreceğiz. Bu anlamda vatandaşlarımızın da virüsten korunmak için yetkililerin yaptıkları uyarıları dikkate alarak, sağduyulu şekilde hareket etmeleri, zorunlu haller dışında evlerinde kalmaları gerekmektedir. Bu salgını aşacağız, o zamana kadar da halkımızın yanındayız” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER