VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Mayıs 2020 00:09:24

0 Yorum

Cuma pazarına yoğun ilgi

Ulus pazarında Ramazan bayramı öncesi alışveriş yoğunluğu yaşandı. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı olduğundan vatandaşlar bu süre zarfından genelde sebze meyve pazarlarından zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için alışverişlerini yapıyorlar. Dolayısıyla meyve ve sebze pazarlarında yoğunluk yaşanmaktadır” dedi.

Cuma günleri kurulan Ulus pazarı normalleşme takvimi kapsamında sağlık tedbirlerini alarak geçen hafta kapılarını müşterilerine açmıştı. Ulus pazarı, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının olmasının etkisiyle bayram öncesi pazarda yoğunluk oluştu. Vatandaşların maske kurallarına uydukları görülürken zaman zaman sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi meyve ve sebze pazarında yoğunluk yaşandığı söyleyerek; “Ramazan Bayramında 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı olduğundan vatandaşların 4 günlük ihtiyaçlarını karşılamak için pazarda olduklarını söyleyen Reisoğlu, “Ramazan Bayramı süresinde 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı olduğundan vatandaşlar bu süre zarfından genelde sebze meyve pazarlarından zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için alışverişlerini yapıyorlar. Dolayısıyla meyve ve sebze pazarlarında yoğunluk yaşanmaktadır” dedi.

“SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYMALARI KONUSUNDA İKAZLARDA BULUNUYORUZ”

Pazarda bütün esnafın maske ve eldiven takarak sosyal mesafe kuralına uyduğunu, uymayanlara ikazlarda bulunduklarını belirten Reisoğlu, “İçişleri kararı ile normalleşme süreci devam ediyor. Bununla birlikte de pazarlardaki hacim de kontrollü bir şekilde sağlık tedbirleri alınarak müşterileri içeri alıyoruz ve alışverişlerini yapıyorlar sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda ikazlarda bulunuyoruz. Sağlık tedbirleri ile ilgili hijyen malzemeleri kullanılıyoruz. Pazardaki bütün esnaflarımız maske ve eldiven takarak sosyal mesafe kurallarına uyuyor. Vatandaşlarımız maskesiz pazara girmiyorlar bu konuda bilinçliler 2 ay süren bir süreç nedeni ile bu konuda maske eldiven ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket ediyorlar. Kurallara uymayan vatandaşların sayısı çok az tabi ekonomik olarak başlangıçta ekonomik bir beklentimiz yok. Ramazan Bayramı Arefesi olması da ticari olarak büyük bir beklentimiz yok. Önce sağlık, önce sağlık tedbirleri diyoruz. Psikolojik eşik açılmıştır. Vatandaşların psikolojik korkuları yavaş yavaş yok olmaya başlamıştır. Bu konu önemli psikolojik olarak düzene girmemiz açısından bayramdan sonra alınacak diğer tedbirler var. Camilerin ibadethanelerin ibadete açılması kafelerin, restorantların kontrollü bir şekilde açılması yavaş yavaş normal yaşama normal sürece döneceğiz. Pazarımız üçte bir oranda kurulmuştur. 150 esnaf bırakılmıştır. Tezgahların arasında 3 metrelik mesafeler bırakılmıştır. Bütün esnafımız bu kurallara harfiyen uyuyorlar. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gerekli kontrol, denetim ve çalışmalar yapılarak bu şekilde rutin hizmet vermeye başladık” şeklinde konuştu.  Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER