VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Temmuz 2019 09:50:44

0 Yorum

Davul-zurna ekibine yoğun ilgi

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine halkı davet eden Kırkpınar davul-zurna ekibi, sokaklarını ve caddelerini güreş marşlarıyla inletti. Vatandaşlar ve turistler güreş ezgilerini çalan ekibi fotoğraf ve videoya kaydederken, esnaflar da ekibe su, çay ve tatlı ikramında bulundu.

Fahrettin Zurnacı şefliğinde Edirne Esnaflarını gezen Kırkpınar davul-zurna ekibi, güreş havalarıyla caddeleri ve sokakları şenlendirdi. Davul-zurna ekibini gören vatandaşlar ve turistler, fotoğraf makineleri ve akıllı telefonlarıyla güreş ezgilerini ölümsüzleştirdiler. Birbirinden farklı güreş marşları seslendiren ekibe esnaftan da destek geldi. Hava sıcaklığının 40 derecelere kadar ulaştığı bugünlerde, Kırkpınar’a davet ekibe esnaflar; su, çay ve tatlı ikram etti. 4 Temmuz 2019 Perşembe tarihine kadar Edirne’nin sokaklarında ve caddelerinde Kırkpınar’a davet için ter dökecek olan ekip, yağlı güreşlerin temposunu belirleyecek. Kırkpınar davul-zurna ekibinin şefi olan yılların müzisyeni Fahrettin Zurnacı, babasından ve dedesinden kalan geleneği devam ettirmenin sevincini yaşadığını belirterek; “Geleneksel olarak dedelerimizden böyle gördük ve devam ettiriyoruz. Perşembe gününe kadar gezeceğiz. 53 yıldır sahalardayız ve çalmaya devam edeceğiz” dedi.

YORGUNLUĞA TATLI MOLA

Tatlı Konağı adlı işletmenin sahibi Burhan Dişlioğlu, bunaltıcı sıcaklarda Kırkpınar için ter döken ekibe tatlı ve su ikram etti. Dişlioğlu, Kırkpınar davul-zurna ekibinin Edirne esnafını ziyaretlerinin onur verici olduğunu belirterek; “Kırkpınar’ın Edirne’ye çok büyük katkısı var. Kırkpınar davul-zurna ekibinin esnafı gezip dolaşmaları insanı gururlandırıyor. Bize de geldiler biz de ağızları tatlansın dedik. Sonuçta bizim için emek sarf ediyorlar. Gurur verici bir şey, elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER