VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Eylül 2019 09:37:15

0 Yorum

Demir ile Pekcanlı’dan Alpullu açıklaması

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar’ın Alpullu Şeker Fabrikasındaki açılışına katılımına yönelik eleştirilere yönelik açıklamalarda bulundu. Demir ile Pekcanlı’nın yapmış oldukları açıklamalar, Edirne’nin siyaset dünyasında tartışmalara neden oldu.

Alpullu Şeker Fabrikasının özelleştirilmesinin ardından CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar’ın açılış törenine katılması hem partililerinden hem de Edirne Halkından tepki gördü. Milletvekillerinin katılımına yönelik CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarından sosyla medyadan açıklamalar geldi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Vekilimizin bu konuda ki davranışı partimizin politikalarıyla uyuşmamaktadır” açıklamasını yaparken İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’den; “Alın teriyle üreten çiftçinin yanında olacağımız gibi sermayesini ortaya koyup istihdam sağlayan risk alan müteşebbislerinde yanında olacağız” açıklamalarında bulundular.

DEMİR: “PARTİMİZİN TAVRI BU YÖNDEDİR”

Demir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada istihdam sağlayan işverenlerin yanında olduklarını belirterek; “İYİ̇ Parti olarak Şeker fabrikalarının özelleştirmesine karşı dün tavrımız ne ise bugün de aynısıdır. Karşı olmamıza rağmen Alpullu şeker fabrikası özelleştirilmiştir. İYİ Parti sermaye düşmanı olmadığı gibi istihdam sağlayan helalinden kazanan işverenlerimizin de yanındadır. İçinde bulunduğumuz bu işsizlik ve ekonomik kırız ortamında 600’e yakın işçi çalıştıran müteşebbisi de tebrik etmesini biliriz. Alın teriyle üreten çiftçinin yanında olacağımız gibi sermayesini ortaya koyup istihdam sağlayan risk alan müteşebbislerinde yanında olacağız. Partimizin tavrı bu yöndedir. Alpullu şeker fabrikasının açılışına katılan Edirne milletvekili Orhan Çakırlar beyi ve bu konuda ki davranışını takdirle karşılıyor ve tebrik ediyorum en derin saygılarımla” ifadelerini kullandı.

PEKCANLI: “ŞEKER VATANDIR VATAN SATILMAZ...”

Pekcanlı ise Demir’in aksine Gaytancıoğlu’nun açılış törenine katılımının parti politikalarıyla uyuşmadığını belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Şeker fabrikalarının özelleştirmesine karşı dün tavrımız ne ise bugün de aynısıdır. Bugün Alpullu da sermayenin yanında fotoğraf çektirmek yerine alın teriyle üreten çiftçinin yanında olacağız partimizin tavrı bu yöndedir. Vekilimizin bu konuda ki davranışı partimizin politikalarıyla uyuşmamaktadır. Şeker vatandır vatan satılmaz...” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER