VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Şubat 2019 09:43:50

0 Yorum

Demokrat Parti adayını tanıttı

Demokrat Parti Edirne İl Teşkilatı yaptıkları basın toplantısı ile belediye başkanı adayını tanıttı.

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, “Diğer partilerde olduğu gibi bizim için de uzun bir süreç oldu. Yola çıktığımızda Edirne’ye bir belediye başkanı adayı ararken kendi kendimize ‘Edirne’nin Tansu Çiller’ini arıyoruz’ dedik. Partimizin geçmişinde bir genel başkanımız ve başbakanımız oldu. Sayın Tansu Çiller, Türkiye’de bir ilki yaşattı. Partimiz Atatürk ilke ve inkılâplarına, Cumhuriyetimizin değerlerine, çok partili sisteme ve tek kişiliğe son vermiş bir partidir. Parti olarak Edirne’mize bir kadın başkan yakışacağını düşündük. Süreçte 7-8 tane kadınla görüşmelerimiz oldu. Geçmişi anlatarak kimseyi yormak istemiyorum çünkü geçmişteki dedikodular bizi de oldukça yordu. Demokrat Parti olarak Belediye Başkan adayımız Sibel Barshan’dır. Kendisi bir iş kadınıdır. Bizim için bir başarı olacaktır. Edirne’ye kadın eli değmesini istiyoruz. Bunun yanında Meriç İlçesi Subaşı Beldesi Belediye Başkan Mustafa Çetin gelip partimize kaydını yaptırdı. Kendisi Subaşı Beldemizde bize başarılı bir sonuç getirecek. Genel merkezin tüm desteklerini yanımıza alarak başarılı bir çalışma yapacağız.”

         Başkan Özyılmaz, Meriç İlçesi Subaşı Belediye başkan adayı emekli emniyet amiri Mustafa Çetin, Edirne Belediye Meclisi Üyesi adayı Sevil Şanverer ve Lalapaşa İl Genel Meclisi adayı Hasan Esen’e rozetlerini taktı.

         Edirne Belediye Başkan adayı Sibel Barshan da, “Ben hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inananlardanım. Ben laik, demokrat bir Türk kadını olarak, adaylığımı söylemekten gurur duyuyorum. 1970 senesinde babam Yalçın Barshan’ın Selimiye Camii’ni restorasyonunu üstlenmesi üzerine geldim. O zaman 6 yaşındaydım. Babam beni Edirne’ye geldiğinde birkaç ay sonra Selimiye Camii’nin şerefesine çıkarttı. Edirne’yi bana yüksekten gösterdi. Ve şunu dedi; ‘Kızım, bundan sonra bu şehirde yaşayacağız. 6 yaşında olmama rağmen Edirne’ye baktığımda, inanılmaz bir huzur ve dinginlik gördüm Edirne’de. O zaman Edirne sevdası yüreğime düştü. Gün oldu devran döndü ve ben Edirne’de, üniversite, spor hayatımı, her şeyimi Edirne’de yaptım. Bugünler bana Edirne sevdasını katmerleyerek geldi. Ve ben bu şehre belediye başkan adayı oldum. Çok gurur verici. Bu inancımızla, gücümüzle Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, biz Demokrat Parti ile gücümüzü birleştirdik. Biz varız, biz hazırız, biz buradayız. Yaşasın laiklik.”

SİBEL BARSHAN KİMDİR?

         İstanbul doğumlu 46 yaşındaki Sibel Barshan 1979 yılında ailesiyle Edirne’ye yerleşti. İlk,orta ve liseyi Edirne’de bitirdi. 1996 Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Maden Bölümü mezunu Barshan, 1985 – 1996 yıllarında Havalı Ateşli Silahlar branşında sporculuk, antrenörlük yaptı. Çok sayıda Türkiye şampiyonluğu bulunan Barshan aile şirketi olan Barshan Mermer’de 1985 – 1994 dönemi çalıştı. 1994 – 2000 döneminde Trakya’da reklamcılık, 1996 – 2000 dönemi GİMA’da yöneticilik, 2001’de Melek Anne Restoranı açıp yurtiçi ve yurt dışında Edirne’yi çeşitli televizyon programlarında temsil eden Barshan, 2014 yılında yangın sonucu hem restoranını ve hem evini kaybeden Barshan bir organizasyon firması sahibi olarak çalışıyor. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER