VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Haziran 2020 13:40:17

0 Yorum

“Derece ve kadro verin”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM Başkanlığına pandemi sürecinde büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini içeren bir kanun teklifi verdi. Teklifle sözleşmeli olarak çalışan sağlık çalışanları kadroya geçirilirken, pandemi hastanelerinde görev yapanlara da bir kereye mahsus olmak üzere istedikleri yerlere tayin hakkı verilecek.

Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu “AK Parti’nin sağlık çalışanlarına maddi hiçbir katkısı olmayacağı gibi bu konuda da gelecek tekliflere destek vermeyeceklerini biliyoruz. 3600 ek gösterge sözü bile öylece havada duruyor. Sağlık çalışanlarımıza en azından derece, sözleşmeli olanlara kadro ve pandemi sürecinde çok yıpranmış olmaları nedeniyle istedikleri yerlere tayin hakkı verilmesini içeren bir kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na verdik” dedi.

Kanun teklifi ile üç konuda düzenleme yapılacağını belirten Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu; sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesini, bütün sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini ve pandemi hastanelerinde çalışanlara istedikleri yere tayin hakkı verilmesini teklif ettiklerini söyledi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER