VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 02 Temmuz 2019 09:37:31

0 Yorum

“Devlet babalığını yapmalıdır”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dün CHP Edirne İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Gaytancıoğlu’nun toplantıda işsizlik, buğday fiyatları, İstanbul Seçimlerine, enflasyon konularında açıklamalarda bulundu.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dün CHP Edirne İl Başkanlığında Gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıya Gaytancıoğlu ile birlikte CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile CHP Edirne Merkez ilçe Başkanı Nedim İçcan da katıldı. Gaytancıoğlu Türkiye gündeminde çok konuşulan istanbul seçimleri, buğday fiyatları, işsizlik ve enflasyon konularına değindi. Gaytancıoğlu ülke genelinde yaşanılan sorunların yeni yönetim sisteminden kaynaklı olduğunu belirterek hükümeti eleştirdi.

GAYTANCIOĞLU İSTANBUL SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Gaytancıoğlu 23 Haziran İstanbul Seçimlerini değerlendirdi. Gaytancıoğlu; “Genel Merkezimiz İstanbul’un seçilmiş 39 milletvekilini seçim zamanı sabit görevde tuttu. Beşer günlük periyotlarla diğer milletvekili arkadaşlarımız bizlere yardım etti. Bu arada TBMM’yi de yalnız bırakmadık. Partimiz tüm vekilleriyle, üyeleriyle, il başkanlarıyla herkes İstanbul seçimlerinde çok çalıştı ve halkımız da bize güvenerek 800 bin oyl farkıyla İstanbul seçimlerini kazandık. Bize göre bu bir yerel seçimdi, birilerine göre İstanbul’u alan Türkiye’yi alır mantığıyla hareket ederse, demek ki Türkiye’de bir takım değişikliklerin olması gerektiğini göstermiş oldu. Önümüzdeki seçimlerde CHP, Türkiye’nin iktidarı olacaktır. Türkiye şunu gördü tek adam rejimiyle bu işler yürümüyor. Çünkü vatandaşlarımız demokrat ve parlementer sisteme alışmış. Bir vekile, bakana veya telefon açıp soru sormak ve cevabını almak ister ve onlar da halkıyla paylaşır. Emeklilikte yaşa takılanlar varken, işsizlik varken bu tür sorunlar varken bizim görevimiz de destek vermektir. Ancak şu bir gerçektir ki tek adam rejimi çökmüştür” dedi.

“GÜNÜ BİRLİK POLİTİKALARLA SİSTEMİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

AK Parti hükümetinin tarım politikalarının yanlış olduğunu ve çiftçiye zarar verdiğini belirten Gaytancıoğlu; “Trakya ve Edirne’de Buğday rekoltesi yüksek. Ancak fiyat 1,25 TL ve 1,30 TL arasında geziyor. Aynı buğdaya Türkiye, Rusya’ya 1,50 TL ödüyor. Çiftçimiz şimdi seviniyorum. Verim çok olabilir ama buğday ekimi azaldığı için bu yıl 22 milyon ton değil 18 milyon ton olarak geçecek ve yine buğday ithalatı yapacağız. Günü birlik politikalarla sistemi götürmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“İŞSİZLİK VE ENFLASYON ORANLARINI TÜİK MAKYAJLIYOR”

Gaytancıoğlu işsizlik ve enflasyon oranlarına dair yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirterek; “ülkemizde önemli derecede bir işsizlik oranı var. TÜİK tarafından enflasyona dair açıklanan rakamlar makyajlanıyor” dedi.

Kanola fiyatlarına dair açıklama yapan Gaytancıoğlu; “Kanola bölgemizde önemli bir üründür. Türkiye’nin ciddi yağ açığı varken, geçen yıl belirlenen 2,50 TL’lik fiyat bu yıl 1, 90 TL’lere kadar düşmüştür. Nedeniyse üretimi yönetemeyen, yönlendiremeyen bir hükümet olmasıdır. Devlet ne demek baba demektir. Devlet babalığını yapmalıdır” şeklinde konuştu.

“ÜYE OLMAMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPARIM”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan ile Hamdi Sedefçi’nin görüşmeleri hakkında yöneltilen soruya; “Görüştüklerini biliyorum. Yakında her hangi bir seçim olmadığından farklı sıkıntıları olduğunu düşünüyorum ama siyasi olarak benim tavrım nettir. Ben CHP Edirne İl Başkanı olarak dün ne dediysem bugün de arkasındayım. Bu partinin kapısı Sedefçi’ye sonuna kadar kapalıdır. Her hangi bir girişimi de olursa; üye olmaması için elimden geleni yaparım” dedi.

Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER