VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 27 Kasım 2018 09:27:35

0 Yorum

DOÇEK Sarıpolat’ta yürüdü

Gelibolu’ya yapılan 145 km.lik performans turu sonrası Malkara’nın Sarıpolat Mahallesine bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

DOÇEK Bisikletçilerinden Tevfik Karakaş ve İbrahim Baltalı Cumartesi günü “Keşan-Gelibolu-Keşan” arasında gerçekleştirdikleri bisiklet turuyla 145 km.lik mesafeyi yaklaşık 5 saatte tamamlayarak önümüzdeki günlerde yapılacak olan faaliyetler için bir ön hazırlık yaptılar.

Pazar günü Trakya’nın en aktif kulüplerinden Edirne Doğa Sporları Kulübü EDOSK’un da konuk olduğu doğa yürüyüşüne çok sayıda yürüyüşçü katıldı.

Bahardan kalma bir havada Seydiköy’den başlayan doğa yürüyüşü yeni yapılan gölet boyundaki kahve molasından sonra Malkara’nın Sarıpolat Mahallesi sınırlarındaki Çokurdak Çeşme’ye kadar devam etti.

Verilen yemek molası sonrası çayırların sonbahar yeşili ve dökülen yaprakların görselleri içinde coşkulu bir şekilde yürüyüşlerine devam eden ekipler Sarıpolat Mahallesindeki Teslim Baba Türbesine ulaştılar.

Türbeyi ziyaret eden DOÇEK ve EDOSK yürüyüşçülerine Teslim Baba, türbe ve yöre halkı hakkındaki bilgileri emekli öğretmen, Sarıpolat Yardımlaşma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mehmetali Özçetin verdi.

Katılımcıların ilgiyle dinledikleri anlatım sonrası hep birlikte Sarıpolat Mahallesine gidildi ve burada dernek ve mahalle sakinlerinin sımsıcak konukseverliği eşliğinde hazırlanmış olan çay, lokma gibi ikramlar yürüyüşçülerle paylaşıldı.

Yöre halkıyla yapılan sohbetler sonrası hem dinlenip hem de el emeği  ile açılan organik pazar ürünlerini ihtiyaçlarına göre alan yürüyüşçüler Kadıköy Barajının boyundan baraj, sonbahar ve gün batımı görselleri eşliğinde faaliyetlerini tamamladılar.

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) yöneticilerinin yapmış olduğu açıklamada, bu hafta sonu gerçekleştirilen etkinliklerde bisiklet performans turunu sorunsuz bir şekilde tamamlayan bisikletçilere; doğa yürüyüşüne katılan başkan Onur AKMAN nezdinde EDOSK Ekibine ve sımsıcak konukseverlikle misafirlerini karşılayan cana yakın Sarıpolat halkına ve Sarıpolat Yardımlaşma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği başkanı Mehmetali Özçetin ve başkan yardımcısı Ayşe Özkan nezdinde tüm dernek üyelerine teşekkür etti.

Açıklamada gelecek haftaki DOÇEK faaliyetinin Enez’in Işıklar Köyü (Arnavutköy) bölgesindeki Işıklar parkurunda olacağı belirtildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER